رنج‎های بزرگ شدن دختران شین‌آباد/ 6 سال از حادثه می‌گذرد.../ 400 عمل جراحی روی کودکان شین‌آبادی

رنج‎های بزرگ شدن دختران شین‌آباد/ 6 سال از حادثه می‌گذرد.../ 400 عمل جراحی روی کودکان شین‌آبادی

12 اسفند 1396 11:2

وکیل دختران شین‌آباد گفت: مجموعا تاکنون حدود 400 عمل جراحی روی کودکان شین‌آبادی صورت گرفته است و تیشو‌هایی که تعبیه کرده‌اند باعث بروز مشکلات زیادی شده است.

حسین احمدی‌نیاز در رابطه با آخرین وضعیت دختران شین‌آبادی، گفت: این دختران با رنج‌هایشان بزرگ می‌شوند. حدود 6 سال است که از این حادثه می‌گذرد اما تا کنون به دلیل کمبود امکانات و دستگاه‌های جدید و کمبود بودجه تاثیری آنچنانی در روند بهبود این کودکان رخ نداده است.

این وکیل دادگستری بیان کرد: مجموعا تاکنون حدود 400 عمل جراحی روی این کودکان صورت گرفته است و تیشو‌هایی که تعبیه کرده‌اند باعث بروز مشکلات زیادی شده است.

عضو کانون وکلای استان کردستان تاکید کرد: اگر این دختران به خارج از کشور اعزام می‌شدند شاهد چنین مشکلاتی نبودیم و روند درمانی آنان تا کنون تکمیل می‌شد.

احمدی‌نیاز با بیان اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه در بودجه سال94 مبلغ 8 میلیارد تومان از صندوق خسارات کشاورزی برای پرداخت مستمری به دختران شین‌آباد اختصاص داد، گفت: اکنون قصد داریم طبق قانون مجازات اسلامی مجددا بابت مشکلات پیش آمده در اثر آن آتش‌سوزی از وزارت آموزش و پرورش و دولت، خسارات و دیه جدیدی برابر زن و مرد مطالبه کنیم و از این رو ابتدا از طریق پزشک قانونی، میزان دیه را مشخص خواهیم کرد.


منبع: ایلنا

shareاشتراک گذاری

نظرات شما