ظریف:  مردم ایران نماد استقلال و سربلندی ما هستند/ این مردم بودند که جمهوری اسلامی را در منطقه قدرتمند کردند

ظریف: مردم ایران نماد استقلال و سربلندی ما هستند/ این مردم بودند که جمهوری اسلامی را در منطقه قدرتمند کردند

8 اسفند 1396 1:44

وزیر امور خارجه کشورمان در جمع ایرانیان مقیم بلگراد تاکید کرد: همه ما مدیون مردم ایران هستیم چرا که این مردم بودند که جمهوری اسلامی ایران را در منطقه قدرتمند کردند.

محمد جواد ظریف در بخشی از سخنان خود در این جمع گفت : به رغم همه کاستی ها و مشکلات، آرام ترین و امن ترین کشور منطقه هستیم و  باید بدانیم چرا توانستیم علی رغم همه ظلم ها و تحریم ها در طول 40 سال گذشته به این‌جایگاه از قدرت و امنیت برسیم.

وی اظهار کرد :امروز در غرب و آمریکا می‌گویند ایران زیادی نفوذ پیدا کرد و زیادی گسترش یافت. همه اینها جز در سایه مقاومت و حمایت مردم بدست نیامد.

ظریف با بیان این که الان در وضعیتی هستیم که مانند عده ای مجبور نیستیم شرایط دیگران را تحمل کنیم، تصریح کرد: بزرگ بودن سختی و هزینه دارد.

ظریف در ادامه سخنان خود در جمع ایرانیان  بلگراد  افزود: ایرانیان فارغ از هر نوع  عقیده و مرام و مسلک، دل شان برای ایران می تپد و در مواقع حساس از همه چیزشان می گذرند. مردم ایران نماد استقلال و سربلندی ما هستند.


ظریف با تاکید بر این که  ایرانیان مقیم خارج باید سفارتخانه ها را خانه خود بدانند، تصریح کرد : شدیدترین تحریم های آمریکا هم نتوانست مردم ایران را به زانو در آورد و سیاست جدا کردن مردم از حاکمیت که هدف این تحریم های به قول خودشان شکننده بود، توسط همین مردم شکست خورد.

وزیر امور خارجه که در جریان سفر به صربستان در جمع ایرانیان حاضردر این کشور حضور پیدا کرده بود در مورد برجام نیز گفت: کسی که اولویت اولش پاره کردن برجام بود و آنرا بدترین توافق تاریخ آمریکا می داند، یکسال و دو ماه است هنوز نتوانست به این کار دست بزند و می داند چه هزینه ای باید پرداخت کند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما