حضور خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیما در دامنه ارتفاعات دنا +فیلم

حضور خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیما در دامنه ارتفاعات دنا +فیلم

30 بهمن 1396 10:49

تعدادی از خانواده‌های نگران سرنشینان هواپیمای سانحه دیده در دامنه ارتفاعات دنا حضور پیدا کردند.

یکی از اعضای خانواده‌های سرنشینان هواپیمای سانحه دیده می گوید فردی با یک امدادگر تماس گرفته و گفته هواپیمای ما سقوط کرده است اما نیروهای امدادگر اعلام کرده اند یکی از راه‌ها، جستجو در مناطقی است که از طریق موبایل روشن یکی از سرنشینان رد یابی شده است.

مدیر روابط عمومی هلال احمر سمیرم با تکذیب خبر تماس یکی از مسافران گفت: شایعات بسیاری در فضای اطلاعاتی و رسانه‌ای وجود دارد. مردم اخبار را فقط از رسانه‌های رسمی دنبال کنند. دو تلفن همراه ردگیری شده است و با تحلیل مکان تقریبی این دو سیگنال، تیم‌های جست‌وجوگر در حال ادامه عملیات هستند

یکی دیگر از اعضای خانواده ها خواستار شده است که بالگردهای بیشتری به جستجو بپردازند تا شاید اثری از عزیزان شان بیابند اما امدادگران به خانواده‌های نگران می گویند ارتفاع دنا دچار ابرناکی شده و برف و کولاک در جریان است، بنابراین کار جستجو به سختی انجام می‌شود و بالگردها به سختی می توانند مشاهداتی داشته باشند. تا زمانی که برف و کولاک و شرایط ابرناکی در ارتفاعات 3500 متری قله‌های دنا وجود دارد امکان جستجو برای بازگشت بسیار دشوار است.

آنان می‌گویند در شرایط موجود هیچ چیزی معلوم نیست و تنها باید به جستجو ادامه داد. امدادگران همچنین ادامه دادند سه تیم زبده امدادگر از ساعت 5 صبح امروز عازم مناطق احتمالی سقوط هواپیما شده‌اند و در حال جستجو در این مناطق هستند.

 امدادگران اعزامی با محل مورد نظر 200 کیلومتر فاصله دارند و در حال پیشروی به سوی منطقه احتمالی هواپیمای حادثه دیده در حرکت هستند. منطقه‌ای که احتمال می‌رود هواپیما در آن سقوط کرده باشد در ارتفاع 3800 متری است که شرایط جوی بدی بر آن حاکم است. منطقه احتمالی یک محدوده 100 کیلومتری در ارتفاعات دنا است که دیوار کوهی صخره‌ای است احتمالا هواپیما در این منطقه سقوط کرده باشد.

همچنین اکیپ سگ‌های زنده یاب و تجسس به منطقه رسیده اند تا به امدادگران برای جستجو کمک کنند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما