بازداشتگاه لاکچری شاهزادگان سعودی کارش را به عنوان هتل از سر می‌گیرد

بازداشتگاه لاکچری شاهزادگان سعودی کارش را به عنوان هتل از سر می‌گیرد

16 بهمن 1396 9:36

پس از گذشت بیش از سه ماه از بازداشت ده‌ها تن از شاهزادگان، چهره‌های سیاسی و تجار عربستانی در هتل "ریتز کارلتون" ریاض در چارچوب طرح "مبارزه با فساد" در این کشور، این هتل از تاریخ 11 فوریه فعالیت‌های عادی خود را از سر می‌گیرد.

در حالی که پیش از این تاریخ 14 فوریه جاری برای آغاز مجدد فعالیت‌های هتل ریتز کارلتون تعیین شده بود اما یکی از کارمندان این هتل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: امکان رزرو اتاق‌ها از ظهر 11 فوریه فراهم شده است و اتاق‌ها آماده رزرو اینترنتی هستند.

این هتل بزرگ همواره میزبان روسای جمهور کشورها، وزرا و تجار بزرگ بوده است اما از چهارم نوامبر گذشته در طرح "مبارزه با فساد" محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به مکانی برای بازداشت شاهزادگان، مسئولان عالی رتبه و تجار عربستانی تبدیل شد.

در میان بیش از 381 متهمی که در این هتل بازداشت بودند، چهره‌های مشهوری نیز وجود داشتند که از جمله آنها شاهزاده ولید بن طلال، پسرعموی ولیعهد عربستان و تاجر میلیاردر این کشور بود که در تاریخ 27 ژانویه پس از توافقی با مسئولان عربستانی که محتوای آن اعلام نشد، آزاد شد.

بن طلال، یکی از ثروتمندترین چهره‌های جهان است.

سعود المعجب، دادستان کل عربستان اعلام کرد، در توافق‌های امضا شده با چهره‌های بازداشت شده در هتل ریتز بیش از 400 میلیارد ریال عربستان (107 میلیارد دلار) به شکل سند ملکی یا تجاری و یا پول نقد اخذ شد.

المعجب با اشاره به اینکه هتل ریتز تنها محل بازجویی از متهمان نیست، گفت: هنوز 56 تن از متهمان در بازداشت به سر می‌برند و حاضر به پرداخت غرامت نیستند.

shareاشتراک گذاری

نظرات شما