روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > ضرورت ایجاد بندهای خاکی برای مهار سیلاب‌ها
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد بندهای خاکی از سوی وزارت نیرو برای مهار سیلاب‌ها و جلوگیری از تخریب مرازع و روستاها ضروری است.

عبدالباسط درازهی  اظهار داشت: خدا را شاکریم که نعمت باران در منطقه سیستان و بلوچستان نازل شد و این استان را تا حدود زیادی توانست از معضل خشکسالی نجات دهد.

وی بیان کرد: در بارندگی‌های اخیر شاهد اتفاقات خوشایند و ناخوشایندی در استان بودیم که بیشتر از همه ما بحث موضوع خوشایند بودن بارندگی‌ها، پرآبی رودخانه‌ها و قنات‌ها را مورد توجه قرار داده ایم.

درازهی تصریح کرد: به دلیل برخی بی تدبیری‌هایی که داشتیم سیلاب ناشی از این بارندگی‌ها در برخی جاها با شدت کم و برخی جاها نیز با شدت زیاد خساراتی را به مردم و زیرساخت‌های استان وارد کرد.

نماینده سراوان در ادامه گفت: در حوزه انتخابیه بنده خساراتی را نیز شاهد بودیم که آن نیز ناشی از تخریب سیل بندها و بندهای خاکی بود که بر اثر این بارندگی‌ها از بین رفته بود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت‌های وزارت نیرو و آب روستایی در منطقه مشکلاتی را داریم که با توجه به نزدیکی فصل گرما از مسئولین وزارت نیرو خواستار رفع مشکلات آبی منطقه هستیم.

وی گفت: خوشبختانه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان برای تأمین آب روستاها تلاش‌های زیادی را انجام داده است و توانستیم بحران بی آبی برخی از روستاها را تا حدود زیادی برطرف کنیم.

درازهی در ادامه گفت: باید از سوی وزارت نیرو تدابیری اندیشیده شود تا سیل بندها و بندهای خاکی که در سه منطقه ناهوک، کلات و جالق که بیشترین بحران آبی را دارند پیگیری و در اولویت قرار گیرد.

نماینده سراوان بیان کرد: همچنین در بحث برخورد با حفر چاه‌های غیرمجاز در منطقه نیز اقدامات خوبی شده که این نیز جای تقدیر و تشکر را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.