روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > سیستم آموزشی کشور ما نیاز به تحول دارد/ برای پایین آوردن نرخ افسردگی در کشور باید کارگروه قوی‌ای شکل بگیرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

جهانگیر مصلی_خبرنگار: فاصله گرفتن از انگیزه‌ها، عدم‌تحرک و شادی کار را به جایی رسانده که امروز آمار افسردگی نیز به صورت اختصاصی حدود 12.6 درصد و اختلالات اضطرابی نیز 14.5 اعلام شده است.
در همین رابطه رسول خضری با بیان اینکه متاسفانه استرس در میان مردم در ایران بسیار بالاست، می گوید: در کشور ما و در بسیاری از حوزه‌ها، برنامه‌ریزی درستی انجام نمی‌شود و همین عدم مدیریت باعث شده از سن ازدواج و اشتغال 12 میلیون جوان ایرانی گذشته شود. وقتی 12 میلیون جوان که باید نماد پویایی یک کشور باشند از داشتن شغل و ازدواج محروم باشند چطور می‌شود انتظار داشت که جامعه‌ای با شور و نشاط داشته باشیم؟
این نماینده مجلس با اعتقاد به این موضوع که برای پایین آوردن نرخ افسردگی در کشور باید کارگروه قوی‌ای شکل بگیرد، می افزاید: حل این معضل نیازمند خردجمعی است و همه مسئولین و نهادها موظفند برای بهبود شرایط، به کمک هم بیایند. به نظر من یک راه حل اساسی برای ریشه‌کن کردن این مشکل وجود دارد و آن هم آموزش است. سیستم آموزشی کشور ما نیاز به تحول دارد و باید قبول کنیم که آموزش درست و منطقی از پیش دبستانی شروع می‌شود.
در پایان خضری با اشاره به این موضوع که برخی می‌گویند ما در کشور با مشکل نقدینگی مواجه هستیم و همین یکی از دلایل اصلی افسردگی مردم است، خاطر نشان می کند: من با این نظر مخالفم زیرا ایران شش برابر ظرفیت خودش نقدینگی دارد و مشکل اساسی ما نبود آموزش صحیح و به تبع آن کمبود مدیران برنامه‌ریز در راس کار است. وقتی مدیران باصلابت در جایگاه واقعی خود حضور داشته باشند خواهید دید که تا چه اندازه تحرک و پویایی در کشور ساری و جاری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.