روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > اولین جمهوری‌خواه برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام نامزدی کرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

فرماندار اسبق ایالت ماساچوست آمریکا رسما برای انتخابات ۲۰۲۰ این کشور کاندیداتوری خود را اعلام کرد.

  ‌به نقل از شبکه خبری ای بی سی، بیل ولد، فرماندار اسبق ایالت ماساچوست اعلام کرد که برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۰ کاندیدا شده، به این ترتیب وی نخستین جمهوری خواهی است که برای این انتخابات نامزد می‌شود.

وی کمی پس از اعلام کاندیداتوری خود، گفت‌: اگر دستم را بالا نمی‌بردم و نمی‌گفتم که روی من حساب کنید، شرمسار می‌شدم. فکر می‌کنم که رئیس جمهوری یک مقام نیروی تفرقه‌انداز است و این روش من نیست و این چیزی نیست که آمریکایی‌ها مستحق آن باشند.

فرماندار اسبق ایالت ماساچوست همچنین در ادامه تاکید کرد: به این دلیل وارد رقابت نشده‌ام که با تاکتیک‌های سیاسی و لحن ترامپ به مقابله بپردازم بلکه به این دلیل وارد این صحنه شدم چون امتناع ترامپ را از رسیدگی به مسائل اصلی که بر مردم آمریکا تاثیرگذار است، مشاهده کردم. رئیس جمهوری آمریکا با مسائل جدی نظیر گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوایی کاری ندارد، در حالی که این یک تهدید واقعی برای کشور است. رئیس جمهوری می‌گوید که این یک اقدام جعلی است و این نظر نشان دهنده یک دولت مسؤول نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اظهار کرد: زمان آن فرا رسیده است که مردم و زنان میهن پرست در سراسر کشور بزرگ ما به پاخیزند و پرچم را به اهتزاز درآورند. زمان آن رسیده است که آمریکا را به درستی بزرگ کنیم. من برای رهبری این نبرد آماده‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.