روزان | اخبار ایران و جهان > تیتر یک > اعلام نگرانی مرکز بهداشت خوزستان در خصوص بالازدگی‌های فاضلاب در اهواز
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اعلام نگرانی در خصوص بالازدگی‌های اخیر فاضلاب در اهواز خواستار انجام اقدامات سریع و موثر برای رفع این مشکلات شد.

دکتر سید مهدی حسینی‌زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل شیوع بیماری‌های اسهالی و پیک بهاره بیماری‌های روده‌ای قرار داریم، وجود فاضلاب در خیابان‌ها نگرانی‌ها را در خصوص شیوع و امکان ابتلاء مردم به بیماری‌های روده‌ای از جمله اسهال افزایش داده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب و شهرداری اهواز باید بدون فوت وقت اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهد.

وی افزود: علیرغم تذکرات متعدد مراکز بهداشت در خصوص گرفتگی در سیستم جمع‌آوری فاضلاب، بی‌توجهی و عدم رسیدگی به موقع از جانب متولیان امر، شرایط محیطی کلانشهر اهواز را به بحران تبدیل کرده است.

حسینی‌زاده ادامه داد: بی‌شک مراکز بهداشت اهواز پیگیری‌های قانونی خود را به استناد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی در خصوص اقداماتی که موجب تهدید علیه سلامت عمومی می‌شود، انجام خواهند داد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در این شرایط مردم از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و به ویژه معابری که فاضلاب تجمع پیدا کرده خودداری کنند و مواظب حضور کودکان خود در معابری که فاضلاب در آنها بالا زده باشند.

منبع:
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.