روزان | اخبار ایران و جهان > تیتر یک > تاثیر سیل خوزستان بر تولید نفت از میادین غرب کارون/ امکان هدایت سیلاب به هور وجود ندارد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

معاون پشتیبانی منطقه‌ای مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) آخرین وضعیت تاسیسات نفتی در غرب کارون را در زمان وقوع سیل تشریح کرد و گفت: در تولید نفت از میادین نفتی غرب کارون به دلیل وقوع سیل خللی ایجاد نشده است.

عبدالله طواف با بیان این‌که برخی معتقد هستند اگر ارتفاع تأسیسات نفتی در خوزستان بیش‌تر بود، کمتر در معرض سیلاب قرار می‌گرفت، اظهار کرد: این در حالی است که ما پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم و طراحی‌ها با توجه به احتمال وقوع سیل صورت گرفته است. البته باید گفت به طور کلی هیچ طراحی به این سمت نمی‌رود که در منطقه‌ای که ۱۵ سال است خشکسالی وجود دارد، ریسک صورت گرفته و تأسیسات بر مبنایی که هر ۱۰۰۰ سال یک بار، ممکن است رخ دهد ساخته شوند.

وی با تاکید بر این‌که در تولید میادین غرب کارون با وجود وقوع سیل خللی وجود ندارد، گفت: شرکت متن آمادگی دارد تا آخر بحران سیل، میزان تولید را حفظ کند. البته باید گفت انتهای همه سیلاب‌های خوزستان در حوزه کرخه، تأسیسات نفتی غرب کارون است.

امکان هدایت سیلاب به هور وجود ندارد

معاون پشتیبانی منطقه‌ای مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) ادامه داد: آبگرفتگی‌هایی نیز در این بخش وجود دارد و در حال ترمیم تأسیسات مرزی هستیم البته سطح هیچکدام از تأسیسات نفتی را آب نگرفته است و ارتفاع این تأسیسات ۳۸۰ سانتی‌متر است، در حالی که ارتفاع آب در این مناطق به ۳۵۰ سانتی‌متر هم نرسیده است. چنانچه در برخی نقاط ارتفاع آب به پنج متر هم برسد ما آماده مقابله با آن هستیم.

طواف با اشاره به وضعیت هورالعظیم گفت: به دلیل ورود غیرمجاز به بستر رودخانه، امکان هدایت سیلاب به هور وجود ندارد و به همین دلیل ما حدود ۱۵ دهانه جدید باز کردیم تا آب را به سمت هور هدایت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.