روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > آخرین خبر از گوزن‌های سیل‌زده خوزستان
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در پی گم شدن ۲۰ رأس گوزن به علت سیل در خوزستان، مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: هنوز هیچ خبر جدیدی از گوزن‌های گم‌شده در دست نیست و تنها نقطه امیدواری آن است که هنوز لاشه‌ای پیدا نشده است.

مجید خرازیان مقدم ضمن تأیید خبر گم شدن گوزن‌های زرد در استان خوزستان اظهارکرد: چند شب پیش، بر اثر وقوع سیل، سرمحیطی بانی میانرود که «سایت تکثیر و پرورش گوزن» هم در آنجا واقع شده بود، تخریب شد و زیر آب رفت. بنا به اظهار اداره کل محیط زیست استان خوزستان، بالغ بر ۲۰ رأس گوزن در این سایت وجود داشت که سیل آن‌ها را هم با خود برده است و هنوز هیچ خبری از آنها نیست.

وی با تاکید بر پایش‌های انجام‌شده به منظور پیدا کردن گوزن‌ها گفت: دستور داده‌ایم که وضعیت گوزن‌ها به‌سرعت بررسی شود و حتی‌المقدور اداره کل محیط زیست استان خوزستان بتواند از بالگرد برای پایش منطقه استفاده کند البته تاکنون خوشبختانه لاشه‌ای پیدا نشده است و با توجه به اینکه گوزن، شناگر قابلی است، امیدواریم که از خطر سیل جان سالم به در برده و به بیرون از سایت و زیستگاه منتقل شده باشد.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست تاکید کرد: اگر گوزن‌ها توانسته باشند خود را از سیل برهانند و به جای امنی برسانند، امیدواریم به زیستگاه طبیعی خود در دز و کرخه (تنها زیستگاه مادری گوزن) رسیده باشند البته این امید به دلیل قدرت سیل و گل‌آلودگی آن خیلی قوی نیست و حداقل امیدواریم کمترین تلفات را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.