روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > ترامپ: رسانه‌ها شبانه‌روز کار می‌کنند تا مرا مقصر حمله نیوزیلند نشان دهند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس‌جمهوری آمریکا از رسانه‌های خبری بابت سرزنش کردن او درباره تیراندازی مرگبار اخیر در مساجد نیوزیلند انتقاد کرد.

  به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: رسانه‌های خبری جعلی شبانه‌روز کار می‌کنند تا مرا مقصر حمله وحشتناک در نیوزیلند نشان دهند. آنها باید خیلی سخت کار کنند تا این را ثابت کنند. بسیار مضحک است!

پوشش خبری برخی از رسانه‌های آمریکایی روی مانیفست مهاجم کشتار نیوزیلند متمرکز شده است که در آن ترامپ “سمبل احیای هویت سفید” توصیف شده و برخی منتقدان تاکید دارند که او تب ناسیونالیستی سفیدپوستی را در سراسر جهان به راه انداخته است.

کیث الیسون، دادستان کل مینه‌سوتا  در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌ان این اظهارات را مطرح کرد. الیسون دموکرات که پیشتر اولین مسلمان منتخب در کنگره بوده است، گفت: گمان می‌کنم گاهی شما باید به سادگی به مدارک عینی برسید و در این مساله، این دقیقا به او به عنوان حامی چنین دیدگاهی اشاره می‌کند.

اظهارات دادستان کل مینه‌سوتا در واکنش به سخنان روز جمعه ترامپ بود که گفت با وجود تیراندازی مرگبار در دو مسجد نیوزیلند که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، اعتقادی به افزایش ناسیونالیسم سفید ندارد. او به خبرنگاران تاکید کرد: واقعا این طور نیست و معتقدم که گروه کوچکی از مردم هستند که مشکلات خیلی خیلی جدی دارند.

کاخ سفید نیز هرگونه ارتباطی میان مواضع رئیس جمهور آمریکا و عملیات تروریستی در دو مسجد نیوزیلند را رد کرد. میک مالوینی، رئیس کارکنان کاخ سفید، هرگونه تلاش برای ربط دادن عملیات تروریستی در کرایست‌چرچ به مواضع رئیس جمهور آمریکا را محکوم دانست.

مالوینی در گفتگویی با فاکس نیوز تصریح کرد: رئیس جمهور یک سفیدپوست نژادپرست نیست. نمی‌دانم ما چند بار باید این را بگوییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.