روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > مادورو به زودی دست به “تغییر ساختار عمیق” دولت ونزوئلا می‌زند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

معاون رییس جمهور ونزوئلا اظهار کرد، نیکولاس مادورو در حال برنامه‌ریزی برای اجرای یک “تغییر ساختار عمیق” در دولت‌اش است.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، دلسی رودریگز، معاون رییس جمهور ونزوئلا در توییتی ضمن اشاره به سیمون بولیوار رهبر نهضت استقلال ونزوئلا و هوگو چاوز رییس جمهور فقید این کشور نوشت: رییس جمهور نیکولاس مادورو از کل کابینه اجرایی خود خواسته تا در بررسی و تجدید نظر در نقشها و وظایفشان طی فرآیند تغییر ساختار عمیق شیوه‌ها و کارکردهای دولت بولیواری ونزوئلا و در راستای حفاظت از سرزمین پدری بولیوار و چاوز دربرار هرگونه تهدیدی مشارکت کنند.

این تغییر احتمالی در دولت ونزوئلا در پی حدود یک هفته قطعی برق این کشور که مشکلات زیادی در ونزوئلا ایجاد کرد اعمال می‌شود.

پیش از این قطعی برق نیز ونزوئلا مدت‌ها درگیر بحران اقتصادی و کمبود غذا و دارو و مهاجرت میلیون‌ها شهروند در این کشور بوده است. نیکولاس مادورو مقصر این قطعی برق سراسری را حمله سایبری پیچیده به رهبری آمریکا و همچنین خرابکاری از سوی مخالفان دانسته است.

مادورو از زمانی که در سال ۲۰۱۳ قدرت را به دست گرفت بارها اعضای کابینه‌اش را تغییر داده و تعدادی از مقام‌های ارشد ارتش را به برخی پست‌ها در کابینه از جمله وزارتخانه‌های نفت، کشور و برق منصوب کرده است.

مادورو در بازدید از گروهی از کارمندان تاسیسات برق این کشور در ایالت بولیوار در جنوب ونزوئلا وعده تغییر ساختار در شرکت برق دولتی این کشور را داد و همچنین قول داده که واحدی را در ارتش با ماموریت ویژه حفاظت از زیرساخت‌ها در برابر حملات سایبری ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.