روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > نیازمند تحول و فعالیت جهادی در اوقاف هستیم
مجتبي عبدالهي، مديركل اوقاف استان تهران در مراسم معارفه اعلام كرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

دکتر مجتبی عبدالهی به‌عنوان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان‌ تهران منصوب شد. در مراسم معارفه عبدالهی، معاونان سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس هیئت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه و دیگر مسئولان این سازمان حضور داشتند.

رئیس فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم معارفه عبدالهی با اشاره به لزوم تحول در سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای تعیین مدیر در اوقاف استان تهران به دنبال فردی بود که فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و عمرانی ویژه انجام داده و تهران شناس خوبی باشد که پس از بررسی گزینه‌های مختلف به آقای مجتبی عبداللهی که سابقه شهرداری در شهرری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را داشته‌اند، رسیدیم.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد گفت: مدیریت‌ها در سازمان اوقاف باید به افراد پاک دست و پاک چشم وپاک نفس داده شود و امیدواریم در دوران مدیریتی آقای عبداللهی شاهد شکوفایی اداره اوقاف استان تهران باشیم.

او با اشاره به پذیرش مسئولیت در نظام دینی گفت: مسئولیت در نظام دینی ما بسیار با اهمیت است به طوری که خداوند جهت هدایت امور بشر خالص ترین بندگان خود را مأمور به رسیدگی به امور جامعه بشری علاوه بر هدایت آنها کرده است.

رئیس فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در طول تاریخ هر جا حاکمان در موضوع انتخاب مسئولین زیردست خود دقت کرده اند نتایج ارزشمند و قابل قبولی بدست آمده است و هر جا هم بی دقتی و بی توجهی شده، زیان بالایی حاصل شده که حتی جبران آن برای اولیا، سخت بوده است.

او اظهار کرد: در نظام اسلامی که حاکمیت آن الهی و در راس آن ولی فقیه قرار دارد پذیرش مسئولیت و مدیریت در آن جهاد به حساب می‌آید.

مجتبی عبدالهی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران نیز در سخنانی از لزوم تحول و تغییر در سازمان اوقاف استان تهران خبر داد و گفت:در طول سمت‌های مختلفی که در طول انقلاب اسلامی پذیرفته‌ام رفتار و کارهای صادقانه، شفاف و جهادی بوده است ضمن اینکه رویه و مشی کاری استفاده از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود است.

او گفت: تمام هم و غم خود را برای اجرای کارهای محوله در اوقاف استان تهران بر اساس اسناد بالادستی و سیاست‌های اعلامی از سوی ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه و برپایه قوانین و مقررات به کار خواهم بست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار داشت: هدف گذاری و ریل‌گذاری کارها در آینده باید بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده است پیش برود.

عبداللهی در پایان اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد تحول در تمامی کارهای اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران خواهیم بود که باید در راستای تحولی که اخیرا حجت‌الاسلام خاموشی در سازمان اوقاف و امور خیریه به وجود آورده‌اند حرکت کنیم.

در پایان این مراسم حکم سید محمود خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به مجتبی عبدالهی ابلاغ شد. در این حکم، آماده است.

«نظر به گستردگی و وسعت استان‌ تهران و فعالیت‌های موقوفات و بقاع متبرکه نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش جدی به منظور اعتلای بیشتر است. حفظ سرمایه‌های موقوفه به‌صورت امانت در اختیار سازمان قرار گرفته است، از اولویت‌های سازمان است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد. همچنین بسیج امکانات اوقاف استان برای رفاه و حمایت از مردم به ویژه طبقات محروم استان از دیگر مواردی است که نیازمند اهتمام جدی است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.