روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > ۳ شهر خوزستان تابستان آینده در معرض تنش آبی خواهند بود
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: اگر مصوبات شورای آب و برق عملیاتی نشود تابستان آینده سه شهر ایذه، باغملک و رامهرمز با تنش آبی روبهرو می‌شوند.

  کیامرث حاجی‌زاده در سیزدهمین نشست شورای آب و برق خوزستان که در اداره‌کل مذیریت بحران برگزار شد، با اشاره به اینکه در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته خشکسالی‌های بی‌سابقه‌ای در کشور به ویژه خوزستان تجربه شد بیان کرد: این خشکسالی باعث ش سفره‌های آب‌های زیرزمینی و چاه‌های آب شرب در برخی شهرستان‌ها خشک شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار کرد: اگر مصوبات شورای آب و برق عملیاتی نشود تابستان آینده سه شهر ایذه، باغملک و رامهرمز با تنش آبی روبهرو می‌شوند.

وی با اشاره به مصوبات شورای هماهنگی آب و برق خوزستان گفت: بنا شده طرح‌های کوتاه مدت و میان مدت برای شهرستان ایذه و باغملک انجام و آبرسانی از دریاچه سد کارون ۳ صورت گیرد؛ همچنین برای شهرستان رامهرمز از سوی شرکت آب و فاضلاب خوزستان دستگاه آب شیرین کن نصب شود و موضوع آب پایدار از طریق تأسیسات بالا دست در دستور کار قرار گرفته است.

حاجی‌زاده افزود: بنا شده مصوبات نشست گذشته شورای هماهنگی آب و برق خوزستان که برخی اجرا و بعضی در حال انجام هستند تا پیش از شروع فصل گرما عملیاتی شوند.

وی با اشاره به برقراری آب غدیر گفت: دلیل قطع خط انتقال آب غدیر شکستگی کانال پای پل بر اثر سیلاب‌های اخیر بود که با تعمیرات سه ماه گذشته، آب این کانال به زودی وارد شبکه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.