روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > برخی خطوط نفت و گاز در شهر اهواز آماده انفجار هستند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

عضو شورای شهر اهواز گفت: آیا وقت این نرسیده که نسبت به انتقال و یا ایمن سازی خطوط انرژی و انتقال نیرو که شهر را به چند قسمت تقسیم‌ کرده‌اند و ممکن است مشکلاتی را برای شهر به وجود آورند، تصمیم‌گیری شود؟ برخی خطوط نفت و گاز در شهر اهواز آماده انفجار هستند.

رحیم کعب عمیر در پنجاه و دومین جلسه شورای شهر که امروز (۲۳ مهر ماه) برگزار شد، در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: علیرغم گذشت یک سال و نیم از عمر شورای ‌شهر پنجم تاکنون بیشتر به موارد جزئی پرداخته شده است.

وی شورا را متولی شهر دانست و گفت: آیا وقت آن نرسیده که با دستگاه‌هایی از جمله شرکت نفت، بنیاد مستضعفان، بنیاد فرمان امام(ره) و اداره راه و شهر سازی که اراضی دولتی را در اختیار دارند، جهت ساماندهی  دست فروشان و وانتی ها جلسه برگزار کنیم؟

عضو شورای شهر تصریح کرد: ما متولی شهر هستیم اما اراضی دولتی در اختیار ما نیستند تا بتوانیم بازار روز، بازار شب و جمعه بازار را راه‌اندازی کنیم.

کعب عمیر گفت: آیا وقت آن نرسیده که با پلیس راهور و قوه قضائیه جلسه تشکیل دهیم و در خصوص ساماندهی مسافربرهای شخصی و ایجاد امنیت و رفاه شهروندان تصمیم گیری شود؟

وی ادامه داد: آیا وقت آن نرسیده که با اداره ثبت و ادارات مربوطه مثل بنیاد مستضعفان جلسه برگزار کنیم و نسبت به سنددار کردن مناطقی از جمله منبع‌آب، حصیرآباد، کوی رمضان، کوی علوی، بخشی از کوی فرهنگیان، ملاشیه، کوی مندلی و دیگر مناطق اقدام شود؟

عضو شورای شهر اهواز گفت: آیا وقت این نرسیده که نسبت به انتقال و یا ایمن سازی خطوط انرژی و انتقال نیرو که شهر را به چند قسمت تقسیم‌ کرده‌اند و ممکن است مشکلاتی را برای شهر به وجود آورند، تصمیم‌گیری شود؟ برخی خطوط نفت و گاز در شهر اهواز آماده انفجار هستند.

کعب عمیر اظهار کرد: به دلیل وجود برخی خطوط فشار قوی، از احداث پل عابر پیاده در برخی مناطق شهر اهواز عاجز هستیم و به این علت شاهد تلفات جانی و معلولیت های جسمی شهروندان در برخی مناطق هستیم.

وی با بیان اینکه ادارات و سازمان‌های مرتبط با این مشکلات باید به تکلیف اجتماعی خود عمل کنند، افزود: آیا وقت آن نرسیده که تهدید‌ها و فرصت‌های شهر و  شهرداری اهواز را استخراج کنیم و در اختیار سه نماینده مجلس و نماینده شورای شهر اهواز در شورای عالی استان‌ها قرار دهیم تا این تهدیدها و فرصت‌ها به گوش مدیران کشوری برسند و بخشی از مشکلات شهر اهواز حل شود؟

کعب عمیر با بیان اینکه خیابانهای بیش از یکصد نقطه در شهر اهواز بیش از شش ماه است که توسط شرکت آب و فاضلاب حفاری شده اند، گفت: آیا وقت   آن نرسیده که وضعیت بحرانی آب و فاضلاب شهر اهواز با مدیران ‌مربوطه مطرح شود؟ حفاری هایی که انجام شده مشکلات فراوانی برای شهروندان به وجود آورده است.

وی عنوان کرد: اهواز یک سوم جمعیت خوزستان را در خود جا داده و از این رو باید از ظرفیت تمام ‌نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات شهر اهواز استفاده شود.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به وقوع گرد و غبار، گفت: با وجود دو کانون فوق بحرانی در شرق شهر اهواز و کارون باید از ظرفیت تمام نمایندگان استان خوزستان در این زمینه استفاده کرد. باید ببینیم اقدامات جهاد کشاورزی، محیط زیست خو ستان و منابع طبیعی در این حوزه به چه مرحله‌ای رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.