روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > توضیحات معاون سازمان انرژی اتمی درباره خارج شدن نیروگاه بوشهر از مدار
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی خارج شدن نیروگاه بوشهر از مدار را برای تعویض سوخت عنوان کرد و گفت: این کار هر سال تکرار می‌شود و حدود دو ماه یا کمی کمتر برای تعویض سوخت باید نیروگاه را از مدار خارج کنیم.

«محمد احمدیان» معاون نیروگاهی سازمان انرژی اتمی درباره خارج شدن نیروگاه بوشهر از مدار گفت: سوختی که در قلب رآکتور نیروگاه اتمی بوشهر قرار می‌گیرد برای حدود 300 روز تولید موثر انرژی دارد و خروجی که در این مقطع در نیروگاه داشتیم به دنبال اتمام این مرحله است و این دوره سوختگذاری است که در سال گذشته انجام شد.

وی با بیان اینکه این کار هر سال تکرار خواهد شد، افزود: ما هر سال حدود دو ماه یا کمی کمتر برای تعویض سوخت باید نیروگاه را از مدار خارج کنیم.

پیش از این «حسین غفاری» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر از متوقف شدن فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر برای تعویض سوخت و اورهال آن خبر داده و گفته بود: «نیروگاه اتمی بوشهر از نیمه نخست اردیبهشت سال آینده دوباره وارد مدار تولید برق می‌شود‌.»

 گفتنی است عملیات متوقف شدن فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر از 7 اسفند برای تعویض سوخت و تعمیرات مورد نظر و اورهال آغاز شد.

غفاری در این باره خاطرنشان کرد: امسال (1397) نیروگاه اتمی بوشهر ۱۱ اردیبهشت به شبکه سراسری برق وصل شد و هفت اسفند جاری پس از ۲۹۷.۵ شبانه روز موثر که با قدرت یک هزار مگاوات کار کرد از شبکه جدا شد.
وی گفت: در این بازه زمانی نیروگاه اتمی ۷.۲ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرد که از این میزان ۶.۶ میلیارد کیلووات ساعت تحویل شبکه سراسری شده است./ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.