روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > میرلوحی: چاره ای جز افزایش بهای خدمات شهری نداریم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت خدمات شهری در سال ۹۸ گفت: چاره ای جز افزایش بهای خدمات نداریم.

«سید محمود میرلوحی» در حاشیه برگزاری صد و بیست و نهمین جلسه شورا و در جمع خبرنگاران در خصوص تصمیم شورا برای افزایش 20 درصدی خدمات شهری در سال 98 گفت: خدمات شهری از سال 95 تاکنون هیچ افزایشی نداشته و خدماتی که ارایه می شده طبق قیمت سال های گذشته بوده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خدماتی که درآمد و هزینه هایشان با هم طراز باشند در حال حاضر در شهرداری تهران وجود ندارد، گفت: برای ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت به جز افزایش قیمت خدمات چاره ای نداریم.

 

میرلوحی با اشاره به بودجه 97 شورای شهر تهران گفت: میزان بودجه شهرداری تهران در سال 98 به 18 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش یافته است که انقباضی است و حدود هشت هزار میلیارد تومان از این بودجه به حقوق و هزینه های جاری و اداری شهر اختصاص دارد.

 

میرلوحی تأکید کرد: در سال های گذشته مدیریت شهری گذشته برای تامین هزینه ها و درآمد از وام های بانکی استفاده کرده است و خود این موضوع بدهی های شهرداری تهران را افزایش داده است به طوری که امروز با بدهی انباشته در شهرداری تهران مواجه هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم افزایش 20 درصدی قیمت خدمات در سال 98 باید خدمات را کاهش می دادیم یا کیفیت ارایه آنها را کاهش می دادیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قیمت واقعی بلیت مترو یازده هزار تومان است، گفت: در مصاحبه های پیشین گفته بودم که قیمت بلیت مترو 10 هزار تومان است اما کارشناسان شهرداری پس از بررسی قیمت واقعی بلیت مترو را یازده هزار تومان اعلام کردند.

 

وی با بیان اینکه شهرداری تهران در دوره گذشته 20 هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهکار است و این بدهی ها در حال افزایش است، گفت: در شرایط فعلی بدهکاری شهرداری تهران هیچ بانکی حاضر نیست به شهرداری وام بدهد.

 

میرلوحی در خصوص تخریب باغات تهران و احداث مال ها در پایتخت نیز اظهار کرد: هیچ کدام از این اقدامات درآمد و آورده ای برای تهران نداشته است که هیچ به مشکلات نیز اضافه کرده است.

 

وی با بیان اینکه برای تامین درآمد شهری چاره ای جز این نداریم که بهای خدمات شهری را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: وقتی می خواهیم تراکم فروشی در شهر نداشته باشیم باید روش جایگزینی برای آن ادامه دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مطالبات شهرداری تهران از دولت گفت: در مرحله اول هزار و 650 میلیارد تومان از طلب های دولت به شهرداری تهران پرداخت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.