روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > آلمان: دلیلی برای کاهش تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی وجود ندارد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

سفیر آلمان در سازمان ملل در جریان کنفرانس خبری گفت: شورای امنیت تحت ریاست فرانسه و آلمان کاهش تحریم‌ها علیه کره شمالی را در برنامه ندارد.

 فرانسوا دولاتر و کریستفو هوسگن، سفرای آلمان و فرانسه در سازمان ملل درباره برنامه‌های شورای امنیت در جریان ریاستشان بر این شورا مذاکره کردند.

هوسگن به خبرنگاران گفت: از نظر من در هفته‌ها و ماه‌های پیشرو هیچ دلیل برای بررسی مجدد تحریم‌ها علیه کره شمالی وجود ندارد. این تحریم‌ها بسیار جدی و سفت و سخت هستند . تحریم‌های سازمان ملل اجرا شدند تا به یک خلع تسلیحات اتمی کامل و قابل تأیید کره شمالی کمک کنند و نتایج مذاکره اخیر میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هیچ گونه پیشرفتی را در این راستا نشان نداد.

نشست میان ترامپ و کیم روز چهارشنبه و پنج شنبه در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار شد. این نشست فوراً پس از چند ساعت قبل از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و بدون هیچ گونه توافق یا اطلاعیه‌ای پایان یافت.

ترامپ اعلام کرد: وی از مذاکرات خارج شد چرا که کره شمالی درخواست کرد قبل از خلع کامل تسلیحات اتمی کل تحریم‌ها برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.