روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > ورزشی > روزی که سرمربی آرژانتین، برزیل را از جام جهانی حذف کرد!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

لیونل اسکالونی در جام جهانی زیر ۲۰ سال ۱۹۹۷ مالزی در دیدار آرژانتین و برزیل گلزنی کرد و باعث حذف سلسائو از این بازی‌ها شد.

 تیم فوتبال زیر ۲۰ سال آرژانتین  که در جام جهانی ۱۹۹۷ مالزی توانست قهرمان شود به خاطر حضور بازیکنانی که بعدها جزو بزرگان فوتبال این کشور شدند در تاریخ ماندگار شد. در آن تیم خوان رومن ریکلمه، پابلو آیمار، استبان کامبیاسو، والتر ساموئل، دیگو پلاسنته و لیونل اسکالونی حضور داشتند. در حال‌ حاضر بازیکن آخر ذکر شده به همراه پایاسو (آیمار) و مورو (ساموئل) هدایت تیم‌ ‌ملی را بر عهده دارند و سه‌شنبه قرار است در یک بازی دوستانه با برزیل روبرو شوند.

تیم زیر ۲۰ سال که تحت هدایت خوسه سنتور پکرمن بود توانست از عنوان خود که دو سال قبل در قطر فتح کرده بود، دفاع کند. شکست مقابل استرالیا در آخرین بازی باعث شد این تیم در مرحله بعد با انگلیس روبرو شود و در صورت پیروزی باید به مصاف برزیل می‌رفت که در فینال ۱۹۹۵ این تیم را شکست داد. آرژانتین کار سختی داشت چون برزیل تاکنون ۲۵ گل به ثمر رسانده بود و توانست کره را با نتیجه‌ ۱۰ بر ۳ شکست دهد. همچنین در مرحله یک هشتم نهایی با ۱۰ گل بلژیک را مغلوب کرد.

دیدار آرژانتین و برزیل مانند دیگر بازی‌هایشان بود و سطح دو تیم به هم نزدیک بود. دفاع آلبی سلسته به خوبی آدایلتون و الکس را کنترل کرد. اسکالونی در آن دیدار نیمکت نشین بود و در دقیقه ۲۲ به جای دیگو مارکیک وارد زمین شد اما بهترین لحظه برای او در دقیقه ۷۹ اتفاق افتاد. ریکلمه یک پاس در عمق به شماره “۱۸” داد که تقریبا به خط محوطه جریمه نزدیک شده بود. او از آدایلتون عبور کرد و وارد محوطه شد. سپس به سمت دروازه‌ پیش رفت و با یک شوت سرکش به زیبایی دروازه‌ برزیل را باز کرد. بازی یک بر صفر شد. این پیروزی با گل پرسلیندو تکمیل شد و آرژانتین توانست به نیمه نهایی صعود کند.

پس از گذشت ۲۱ سال و آن شب فراموش نشدنی (۲۹ ژوئن) اکنون سرمربی موقت آرژانتین تلاش خواهد کرد سلسائو را شکست دهد و نخستین امتحان بزرگ خود را به عنوان سرمربی با موفقیت پشت سر بگذارد.

منبع:
سایت گل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.