روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > واکنش صالحی به تصمیم اخیر FATF
  • روزان
  • 74 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره تمدید تعلیق اقدام ‌تقابلی علیه ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی ( FATF) اظهار کرد: این اقدام نشان می‌دهد که طرف مقابل نمی خواهد شرایط را به جایی برساند که احساس بن‌بست ایجاد شود.

 علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز در حاشیه بازدید نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اقدام متقابل ایران در برابر تعلل اعضای برجام در عمل به تعهدات‌شان با تاکید بر اینکه تصمیمات ما در رابطه با برجام حساب شده هستند و بر اساس احساسات در این زمینه تصمیم‌گیری نمی کنیم، اظهار کرد: همان طور که مقام‌معطم رهبری خیلی واضح موضع جمهوری اسلامی را بیان کردند، ما اقدامات را  رصد  و تصمیماتی حساب شده اتخاذ می‌کنیم.

وی افزود: اگر هیات نطارت بر برجام و مقام معطم رهبری به این نتیجه برسند که حضور ما در برجام دیگر مفید نیست، دستورات لازم را صار خواهند کرد. ما لحظه‌ای تصمیم نمی‌گیریم بلکه بر اساس حقایق و رصد دقیق تحولات عمل می‌کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین درباره تمدید تعلیق اقدام ‌تقابلی علیه ایران از سوی گروه ویژه اقدام مالی ( FATF) گفت: این اقدام نشان می‌دهد که طرف مقابل نمی‌خواهد شرایط را به جایی برساند که احساس بن‌بست ایجاد شود؛ متقابلا نیز این موصوع در ایران بررسی می‌شود و هرآنچه به نفع منافع ملی باشد تصمیم‌گیری خواهد شد.

صالحی در ادامه با اشاره به دستاوردهای ارائه شده در نمایشگاه سرآمدان فناوری و صنعت خاطر نشان کرد: اینکه می بینیم جوانان با باور «ما می توانیم» و نشاط با وجود همه فشارهای روانی و اقتصادی بر اساس شعار «ما می‌توانیم» حرکت می کنند و با خودباوری چنین دستاوردهایی را تولید کرده اند، غرورآفرین است.

وی افزود: ما آینده کشور را در چنین نمایشگاه‌هایی می‌بینیم نه در رسانه‌ها و تبلیعات دشمنان؛ این‌جاست که آینده کشور را می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.