روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > حضور مردم در صحنه، بار مسئولیت مسئولان را سنگین‌تر می‌کند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به این‌که «هرچه بیشتر مردم در صحنه باشند، بار مسئولیت مسئولان هم سنگین‌تر می‌شود»، گفت: این انقلاب باید مسیر خود را ادامه دهد و راه آن این است که مسئولان از مسیر مردم جدا نشوند و در میان مردم بمانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول منتجب‌نیا با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن اظهار کرد: مردم بار دیگر نشان دادند که ارتباط آنها با انقلاب و نظام، ناگسستنی است و با وجود همه بی‌مهری‌ها، کاستی‌ها و گرانی‌ها سر سوزنی نسبت به آرمان‌های انقلاب تردید ندارند. حضور مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن نشان‌دهنده عمق آگاهی و بلوغ فکری و سیاسی مردم است. مردم بین مسئولان و انقلاب و بین نظام و مدیران تفکیک قائل می‌شوند.

وی ادامه داد: مسئولان باید این مردم را باور کنند در حالی که خیلی از مسئولان هنوز مردم را باور ندارند. در ظاهر می‌گویند که مردم ولی نعمت ما هستند ولی هنوز در عمل نمی‌بینیم که به این گفته خود عمل کنند. همانطور که امام خمینی (ره) به مردم باور داشت، مسئولان هم باید به مردم اعتقاد و باور داشته باشند. وقتی مسئولان مردم را قبول داشته باشند، اجازه نمی‌دهند که مردم تحت فشار قرار گیرند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه بخش مهمی از مشکلات مربوط به مدیریت داخلی کشور بوده و بخش کمی از آن به خارج از کشور بازمی گردد، بیان کرد: نمی‌توانیم خدمات انقلاب و پیشرفت‌ها را انکار کنیم اما مشکلات اقتصادی هم جای انکار و کتمان ندارد. من معتقدم هرچه بیشتر مردم در صحنه باشند، بار مسئولیت مسئولان هم سنگین‌تر می‌شود. باید یک تحول عمیق و گسترده در سطح مدیریت جامعه بوجود آید و مسئولان باید در کنار مردم قرار گیرند، از بالانشینی دست بردارند و دست اختلاس‌گران و فرصت‌طلبان را از سرنوشت مردم کوتاه کنند.

منتجب‌نیا در پایان تاکید کرد: این تحول به شجاعت و ایثار مسئولان نیاز دارد. اگر مسئولان این شجاعت را نداشته باشند، از مردم عقب می‌افتند. مردم راه خود را می‌روند و مسئولان را جا می‌گذارند. این انقلاب باید مسیر خود را ادامه دهد و راه آن این است که مسئولان از مسیر مردم جدا نشوند و در میان مردم بمانند.

منبع:
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.