روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > کنترل بیماری های واگیردار و کووید ١٩ در سی سخت/استقرار مددکاران برای افزایش تاب آوری در منطقه
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

دکتر پیرحسین کولیوند طی بازدیدی که از منطقه زلزله زده سی سخت داشت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت این منطقه گفت: در پی وقوع زمین لرزه‌ای که در شهر سی سخت یاسوج رخ داده بود، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عملکرد خوبی داشت. 

وی ادامه داد: اغلب مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند و سه نفر تحت عمل جراحی قرار گرفتند که روند درمان آن ها رو به بهبود است. 

کولیوند گفت: مدیریت محترم دانشگاه و عزیزان فوریت های پزشکی و معاونت درمان و معاونت بهداشت عملکرد بسیار قابل قبولی داشتند. 

وی در خصوص کنترل بیماری های واگیر دار در منطقه نیز گفت: از این نظر کنترل خوبی انجام شده است و از نظر بحث مدیریت کووید ١٩ و اینکه انتقال از شهر های قرمز به اینجا صورت نگیرد نیز اقدامات خوبی انجام شده است. 

رییس سازمان اورژانس کشور افزود: به تمام خانه ها مواد ضدعفونی کننده و ماسک تحویل داده شده است و آموزش های لازم انجام شده است.

وی در خصوص استقرار تیم های روانشناسان و مددکاران در منطقه سی سخت هم گفت: تیم های روانشناسی و مددکاری برای بالابردن سطح تاب آوری در منطقه حضور دارند و دانشگاه یاسوج عملکرد بسیار قابل قبول و قابل تقدیری داشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.