روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > شرکت صنایع نظامی عربستان به دنبال کسب ۵ میلیارد درآمد سالانه است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، ولید ابو خالد، مدیر اجرایی شرکت صنایع نظامی عربستان امروز (دوشنبه) در نمایشگاه بین‌المللی آیدکس در ابوظبی اظهار کرد: شرکت به دنبال آن است درآمدهای سالانه خود را تا سال ۲۰۳۰ به حدود پنج میلیارد دلار برساند و در میان ۲۵ شرکت دیگر به بزرگترین شرکت در زمینه تولید تجهیزات نظامی تبدیل شود.

ابو خالد گفت: با شرکت اماراتی “نمر” که خودروهای نظامی تولید می‌کند، برای تولید این نوع از خودروها در عربستان توافق‌نامه‌ای را به امضا خواهیم رساند.

ابو خالد که میزان درآمد فعلی شرکت را اعلام نکرد، از آوریل گذشته مدیریت اجرایی شرکت صنایع نظامی عربستان را به دست گرفته است.

ابو خالد نسبت به مدیر قبلی هدف محافظه‌کارانه‌تری در پیش گرفته است، مدیر قبلی این شرکت در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود می‌خواهد شرکتش تا سال ۲۰۳۰ در بین ۱۰ شرکت نظامی جهان قرار بگیرد، اما ابو خالد تاکید کرد که تغییر بزرگی در استراتژی شرکت ایجاد نمی‌کند.

او صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی، صندوق ثروت ملی عربستان و شرکت صنایع نظامی را در چارچوب برنامه بزرگ اقتصادی برای توسعه اقتصاد نفتی عربستان ایجاد کرد.

عربستان از جمله بزرگترین خریداران سلاح در جهان است که از شش سال قبل جنگی را علیه یمن به راه انداخت، این کشور در سال ۲۰۱۷ شرکت صنایع نظامی خود را برای کاهش اتکای خود به سلاح‌ها و سامانه‌های نظامی وارداتی تاسیس کرد.

دولت عربستان قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۵۰ درصد از بودجه خود را صرف تجهیزات نظامی تولید داخل کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.