روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > رقص اندر خون خود مردان کنند
  • سرپرست خوزستان
  • 128 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان _ ثریازندیار: قوی ترین فرمانده نظامی دو دهه گذشته خاورمیانه در خاک عراق به شهادت رسید. اسم رمز مقاومت، یا همان قهرمان ملت ایران که جهاد مهربانی اش با منش سرداری بود، همان که اعتقاد عمیق و راسخ و متعصب به خاک ایران را با رفتار و عملش فریاد می زد ، سرداری که تمامیت ایران با یک میلیون و ۸۰۰ هزار کیلومتر مربع را یک حرم می دانست و خود را سرباز این حرم …

نیروها و همرزمانش می گویند: ” نکته سنج، دقیق، سختگیر و مسلط بود اما بیش و پیش از همه ی این ها، مهربان بود. سرداری که مقاومت را در جهان معنا کرد اما لاشخورهای ابرقدرت، توان خود را برای متلاشی کردن انسجام و آرامش جهانیان به کار بستند. سرداری که گفته بود: “سیاست‌های بزرگ‌ترین قدرت های دنیا در منطقه غرب آسیا به گل نشسته و پیش نرفته” و چه خوب تفسیر کرده بود این به گل نشستن را… سرداری که به مردم ایران گفته بود: “احساس سرفرازی کنید” و ایران چه سرافرازانه در مقابل دشمنان قسم خورده ایستاد….

او همچنان که سردار دلهای ملت ایران بود، چهره ی نمادین غرب آسیا نیز بود، باید او را چگونه یا در کدام چهارچوب فکری و تحلیلی وصف کرد؟
او سرباز مخلص وطن، اصلا انگار خود وطن بود، مثنوی مقاومت بود او، در خون خود رقصید گویا رقصی میانه ی میدان ‌‌آرزویش بود، پیش از آن هم، از مثنوی مولوی خوانده بود: ” رقص جولان بر سر میدان کنند/ رقص اندر خون خود، مردان کنند / چون رهند از دست خود دستی زنند/ چون جهند از نقص خود، رقصی کنند… ”

و چه مظلومانه به شهادت رسید؛ چه مردانه دشمنان را به مبارزه طلبید؛ چه عاشقانه از وطن دفاع کرد، و چه مخلصانه با مردم رفتار کرد، مجاهدی که روح خداترسی اش، محبوبیتش را صدچندان کرده بود، اما چه بزدلانه و ناجوانمردانه او را ترور کردند… ابرقدرتها و بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای که به دنبال افزایش تنش ها در منطقه بودند تا صیدی از آب گل آلودشان داشته باشند، به چشم خود دیدند که دلارها و تبلیغات رسانه ای و قدرتشان، همه به زانو در آمده و نمی توانند حریف سردار بی همتا و قَدَری همچون قاسم سلیمانی شوند، ناگزیر دست به تروری بزدلانه زدند اما باز هم پس از شهادت حاج قاسم، در وصف تشییع پیکر پاک این قهرمان وطن نیز انگشت به دهان ماندند.

این هم یادمان نخواهد رفت که در انتخابات امریکا، مردم این کشور، هوشمندانه ترامپ قمارباز را از دایره قدرت حذف کردند و به او ثابت کردند که نه جایش در کانون قدرت است و نه جهان، جای کشت و کشتار …‌

حال یک سال از شهادت سردار گذشت، اما سالها هم که بگذرد با احساس سرافرازی، راه آن شهید قهرمان وطن ادامه خواهد داشت تا ابرقدرت ها بدانند با گرفتن جان قهرمان یک ملت_ آن سرباز حرم و وطن و ولایت_ میلیون ها سرباز دیگر برای دفاع از ایران بزرگ به صف ایستاده اند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.