روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > روحانی : مبارزه با خواست عموم مردم، شرعی و قانونی نیست
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رییس‌جمهور گفت: دین با انتخاب حاصل می شود، نه با تحمیل و افراط و تفریط برای استفاده ابزاری از فضای مجازی، آن را به تهدید تبدیل می کند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار وزیر، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات، نماد تحول جوامع در حوزه تکنولوژی است. فناوری ارتباطات، زمینه ساز توسعه روابط اجتماعی است.

وی ادامه داد: صدای امام (ره) از نجف و پاریس با ابزارهای ارتباطی به مردم می رسید. پیام انقلاب از طریق رسانه‌های ارتباطی به جهانیان رسید.

روحانی خاطرنشان کرد: مقاومت در برابر فناوری ها و تحولات نوین، رویکردی قدیمی است. فناوری های نوین منافع زیاد و خطرات محدودی دارد. شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری است. نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم. مبارزه با خواست عموم مردم، شرعی و قانونی نیست.

رییس‌جمهور افزود: دین با انتخاب حاصل می شود، نه با تحمیل و افراط و تفریط برای استفاده ابزاری از فضای مجازی، آن را به تهدید تبدیل می کند. در جهان شبکه ای، درخت ممنوعه نسازیم؛ فرهنگ سازی کنیم، جوانان و نوجوانان بیش از همه از اثرات منفی فیلترینگ آسیب می بینند. نه مسدود کردن و نه رها کردن ما را به مقصد نمی رساند؛ سواد رسانه ای جامعه را باید افزایش دهیم.

روحانی گفت: انحصار در هیچ پدیده ای جواب نمی دهد؛ چه در رسانه و چه در فناوری. وزارت ارتباطات باید جلوی مزاحمت های تبلیغاتی برای مردم را بگیرد. استفاده بجا از ابزارهای ارتباطی ضروری است؛ وقت و هزینه مردم فدای پول نشود و فضای مجازی زیربنا و توانمند ساز، و ابزاری برای توسعه عدالت است.

وی ادامه داد: فناوری های ارتباطی و فضای مجازی بهترین ابزار برای شفافیت و مقابله با رانت و فساد است. اگر کسی ارز دولتی می گیرد، باید اطلاعاتش در اختیار همه مردم باشد. همه باید به تحقق سریع‌تر دولت الکترونیک کمک کنند. مردم باید قادر باشند با یک کارت احتیاجات زندگی خود را برآورده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.