روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > آبفا شهرستان رامهرمز را دریابید شاید مشکل مردم رود زرد ماشین حل شود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رحیم برزی (بارزی)

رامهرمز یکی از شهرهای کهن ایران با جمعیتی بالغ بر ۱۲۰هزارنفر در خاور استان خوزستان واقع شده است.

بعد از پیروزی انقلاب و گذشت ۴۲سال از عمر آن آب شرب شهرستان رامهرمز و شهر و روستاهای تابعه آن همچنان شعار کاندیداهای مجلس وشعار روسای جمهور و مسئولان عالیرتبه کشور در  سفر به این شهرستان است .

۴۲سال با حلوا حلوا قصد شیرین کردن ذائقه مردم را دارند ونتیجه همچنان خرید آب از مکان های تصفیه کوچک آب شیرین کن است .

مردم هم پول دوتا آب را می‌پردازند و هم باید پیرو جوان دبه‌های آب را روی شانه حمل کنند. از آنجا که در بالا دست استان چندین سد با مخازن میلیارد متر مکعبی آب شرب واقع شده چه قدرت و مافیایی اجازه حل مشکل آب شرب را برای همیشه نمی‌دهد سوالی است که دولت و مجلس  باید آنرا پاسخگو وپیگیر  باشد.

تصمیمات اشتباه و بدون شناخت و بی برنامه دولت در ادغام آبفا شهری و روستایی بدون حل مشکلات تجهیزاتی یکی  دیگر از ضربات جبران ناپذیری است که دولت و وزارت نیرو بر پیکره این دو سازمان و شرکت مهم وارد ساخته است.

رامهرمز  چندین بخش و شهر تازه تاسیس دارد که  مشکلات فراوانی دارند  برای مثال شهر تازه تاسیس رود زرد ماشین و روستاهای تابعه در فصل بارندگی بدلیل تیره گی و کدورت آب به جهت سیلابی شدن رودخانه تا یک هفته پس از بارندگی و صاف شدن آب رودخانه شهر ۴۵۰۰نفری رودزردماشین و روستاهای تابعه بدان مبتلا و بی آب  هستند لذا لازم است تا جناب استاندار ومعاونت عمرانی استاندار وقت جهت حل اساسی آن تصمیمات مهمی را اتخاذ نمایند و لازم است نماینده مردم شهرستان رامهرمز در مجلس طرح برداشت آب شرب منطقه را از مخزن سدجره که در ۱۵کیلومتری شهر رود زرد واقع شده  از وزارت نیرو اخذ نماید و برای ذخیره سازی و رفع تیره گی آب مخزن ذخیره و حوضچه آرامش طراحی و احداث نمایند و برای خدمات بهتر به شهروندان نسبت به تجهیز آبفا شهرستان به ماشین آلات حفاری اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.