روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > حل مشکلات اقتصادی کشور جز با نگاه انقلابی میسر نخواهد شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نشست هیئت اندیشه ورز بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان با حضور تلکنفرانس سردار دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

این نشست با حضور تله کنفرانس دکتر رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مهندس مراد کمالی رئیس هیئت اندیشه ورز و مهندس محمد خانچی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن و دیگر اعضا برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن استان خوزستان : در ابتدا مهندس خانچی ضمن خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت هفته بسیج به ارائه گزارش عملکرد سازمان پرداختند.

مهندس خانچی گفت :در سال جدید محور اصلی برنامه‌های این سازمان ، حسب فرمایشات مقام معظم رهبری  کمک به  رفع  مشکلات صنایع نیمه فعال و راکددر جهت جهش تولید  است .

در این خصوص یکی از مأموریت های محوله عارضه یابی ۱۲۰۰ واحد صنعتی است که توسط بسیجیان با تجربه آموزش دیده و متخصص در قالب گروه‌های جهادی دو نفره در دو مرحله سطحی و عمیق در حال انجام می باشد.

وی گفت : یکی از چالش‌های بزرگ تولیدکنندگان استان کارخانه ها و کارگاههای وابسته به صنایع نفت و گاز مانند: پتروشیمی ها هستند.

مهمترین مشکلات بین تولیدکنندگان و قطعه‌سازان در صنعت نفت گاز ، نبود ارتباط تخصصی و سیستماتیک است. این مشکل باعث شده که نیاز سنجی در داخل استان صورت نگیرد و ازظرفیت‌ها و توان استان استفاده بهینه نشود.

مهندس خانچی بیان کرد: تمام تلاش سازمان این است که پس از عارضه یابی های دقیق حداقل ۱۰۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانیم .

در ادامه مهندس کمالی گفت: دبیرخانه هیئت اندیشه ورز باید با جدیت برنامه‌های ابلاغی و عملکرد سازمان را رصدکند و با مشخص کردن محور جلسات و ایجاد کارگروه‌های تخصصی به خروجی و بازخورد خوبی برسیم .

مهندس کمالی گفت: به فرمایش مقام معظم رهبری ؛ (بسیج مزرعه بدون حصار است) لذا باید از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل استان و افراد استفاده شود همچنین از تلاش‌های گروه جهادی شهید سید حمید تقوی فر تقدیر و تشکر کردند.

نکته حائز اهمیت این نشست، حضور تلکنفرانس سردار دکتر محسن رضایی در جلسه بود .

در ادامه جلسه دکتررضایی به علت محدودیت های کرونایی تلفنی به جلسه پیوستند و ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد شهدا و بنیانگذار انقلاب از  فعالیتهای سازمان بسیج مهندسین صنعت و معدن تقدیر و تشکر کردند.

سپس در خصوص مسائل اقتصادی کشور به توضیحاتی پرداختند و تشریح و تاکید کردند که حل مشکلات اقتصادی کشور جز با نگاه انقلابی انجام نخواهد شد و تنها راه برون رفت از مشکلات را نگاه به داخل کشور دانست و گفت : باید نگاه اول انقلاب و زمان دفاع مقدس دوباره در مسئولین و مردم احیا شود تا با یاری خداوند بزرگ و عنایت ولی عصر (عج )در پیشگاه ملت غیور و وفادار جمهوری اسلامی ایران سرافراز شویم.

برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.