روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > لاوروف: اسرائیل به قطعنامه‌های بین‌المللی درباره جولان پایبند باشد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: اوضاع جولان با قطعنامه‌های شورای امنیت وضع شده و تغییر این اوضاع بدون مراجعه به شورای امنیت نقض قطعنامه‌های این شورا محسوب می‌شود. امیدواریم تمامی طرف‌ها از جمله اسرائیل به بندهای قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت پایبند باشند و سوریه در آینده نزدیک از تروریسم رهایی یابد.

لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی گفت: زمانی که اسرائیل نگرانی خود را از حضور نیروهای ایرانی یا مورد حمایت ایران در خط آتش‌بس در جولان اعلام کرد ما به توافق رسیدیم و به موجب توافق نیروهای ایرانی به فاصله ۱۰۰ کیلومتری عقب‌نشینی کردند.

وی درباره نشست آتی نتانیاهو و پوتین نیز اظهار داشت: مقدمات این نشست در سطح کرملین در دست انجام است و ما پیشنهادی را از جانب اسرائیل برای این نشست دریافت کردیم و در زمینه مقدمات برگزاری این نشست بین مقامات اسرائیلی و ریاست‌جمهوری روسیه بررسی‌هایی وجود دارد.

لاوروف گفت: روز ۱۵ اکتبر مهلت تعیین شده برای تشکیل منطقه عاری از سلاح به پایان می‌رسد و تأخیر یک یا دو روزه در ایجاد این منطقه مهم نیست مساله مهم‌تر مفید بودن این تلاش است و ما اقدام شرکای ترکیه‌ای‌مان را در این باره تأیید می‌کنیم. شرکای ترک ما نقش اصلی را در اجرای این توافق دارند چراکه تلاش می‌کنند تا گروه‌های حاضر در منطقه کاهش تنش با ما همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.