روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > نمایندگان محترم خوزستان: طرح ادغام آبفای اهواز و استان غیر کارشناسانه است، از آن جلوگیری کنید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

باز هم پرسنل شرکت آب و فاضلاب اهواز در ادامه اعتراضات ضمن ناامیدی از نمایندگان خود در شهر اهواز در نامه ای به نمایندگان استان خوزستان، از چالش طرح ادغام شرکت آبفا به عنوان یک اشتباه محرز نام برده و معتقدند که این طرح ادغام شرکت آبفای استان را به سرازیری ورشکستگی همانند شرکت های هفت تپه می کند.
متاسفانه طرح غیر کارشناسانه ادغام شرکت های آبفای استان خوزستان و اهواز از جمله طرح‌هایی است که با توجه به وضعیت بغرنج شبکه آب و فاضلاب اهواز در آستانه زمستان امثال، پرسنل این شرکت را نیز دچار یاس می کند.
نامه پرسنل شرکت آبفای اهواز به شرح ذیل آمده است:

نمایندگان محترم مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی با سلام و دعای خیر
به استحضار می‌رساند ادغام شرکت آب و فاضلاب شهری اهواز با شرکت آب و فاضلاب خوزستان دارای معایب بسیار زیادی است که موجب کاهش اثر بخشی فعالیت‌های خدماتی و کارایی عملیات بهره برداری و فنی می‌گردد.
این طرح ادغام سازمانی بنا به دلایل کارشناسی متعدد اعم از:
فنی، بهره برداری، نیروی انسانی، تجهیزات، امنیتی، اجتماعی، سیاسی، اعتبارات عمرانی، درآمدهای بخش جاری‌، عدم تمرکز سازمانی، تقسیم بندی بازار
و …… فاقد توجیه لازم و بدون طرح مطالعاتی بوده و پیامدهای آن عدم تحقق ماموریت‌های سازمانی و بروز تنش‌های کارگری و اجتماعی و خدمات رسانی بهینه می باشد.

برادران عزیز و بزرگوار:
در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با مشکلات بسیاری در زمینه‌های آب و فاضلاب شهری و مدیریتی و کمبود اعتبارات مواجه است و قادر به پاسخگویی و خدمات رسانی بهینه به مردم شریف استان نمی‌باشد. پس چگونه است که تصمیم بر آن است که شرکت آب و فاضلاب اهواز با ردیف‌های اعتبارات خاص و مجزا که مجموع انشعابات آب و فاضلاب آن تقریباً با شرکت آبفا استان یکسان و از ۲۲ استان کشور بالاتر است و به عنوان تنها شرکت کلانشهر کشور می بایست ادغام شود؟
مشکلات به وجود آمده جهت شرکت آبفا اهواز طی سالیان اخیر ناشی از انتصاب مدیران ضعیف و ناکارآمد و غیر فنی و ناآشنا با این صنعت و خارج از مجموعه آب و فاضلاب بوده است و این مشکلات با ادغام حل نمی گردد بلکه تشدید شده و باعث عوارض جانبی نامطلوب فراوان برای مردم شریف و مظلوم شهرستان اهواز و سایر شهرهای خوزستان می شود. از جمله این مشکلات در گستره استان، می توان به کاهش یا جابجایی اعتبارات بین کلان شهر اهواز و سایر شهرها اشاره کرد که در مواقع بحران بیشتر نمود پیدا می‌کند لذا با توجه به عدم شایسته سالاری در انتصاب افراد و مدیریت سلیقه‌ای و غیر علمی حاکم در استان خوزستان، بحران‌های آب و فاضلاب در شهرهای استان و اهواز تشدید و باعث ایجاد نارضایتی عمومی شهروندان می‌گردد.
لذا ما امضاء کنندگان از (فهرست پیوست به نمایندگی از خانواده ۱۴۰۰ نفری پرسنل شرکت آبفا اهواز) مخالفت شدید خود را با هر گونه ادغام و با تبدیل به زیر مجموعه شرکت آبفا استان (شرکت‌های تبصره ۲) اعلام و تقاضامندیم از این کار به شدت پرهیز تا از ایجاد پدیده های نامطلوبی مشابه شرکت کشت و صنعت هفت تپه خوزستان، صنایع کشاورزی دشت مغان اردبیل، شرکت هپکوی اراک و شرکت لوله سازی اهواز و …. ممانعت به عمل آید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.