روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > گرفتن هرگونه وجه اجباری از اولیا دانش‌آموزان ممنوع است/ نباید به بهانه کمبودها مردم را تحت فشار بگذاریم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در ۹ ماهه ابتدایی امسال حدود ۵۱ درصد از بودجه ۳۴۰ میلیارد تومانی که در اعتبارات برای ما گنجانده شده بود محقق شده است که که در سال گذشته طی ۱۲ ماه حدود ۳۰ درصد از ان مقدار محقق شده بود.

 سید محمد بطحایی که امروز برای پاسخ به سوال حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار درباره قانون رایگان بودن تحصیل تا مقطع متوسطه به مجلس آمده است، گفت: یکی از کاستی‌ها و نقایصی که در سایر ارکان آموزش و پرورش مشکل ایجاد می‌کند و حتی موجب بروز حوادثی نیز می‌شود مربوط به امورات جاری مدارس است.

وی تاکید کرد: در بودجه سال جاری حدود ۲۰ درصد از اعتبارات سرانه ما نسبت به سال قبل افزایش داشته و با عنایتی که سازمان برنامه و بودجه به این بخش تخصیص داده است وضعیت بهتری داریم. در ۹ ماهه ابتدایی امسال حدود ۵۱ درصد از بودجه ۳۴۰ میلیارد تومانی که در اعتبارات برای ما گنجانده شده بود محقق شده است که که در سال گذشته طی ۱۲ ماه حدود ۳۰ درصد از ان مقدار محقق شده بود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این به آن معنا نیست که چون ما با کمبود مواجه هستیم مردم را تحت فشار بگذاریم و بخواهیم به اجبار از مردم کمک بگیریم. گرفتن هرگونه وجه اجباری از اولیا دانش آموزان ممنوع است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: بررسی‌هایی که ما انجام دادیم همه نشانگر آن است که وضعیت ما نسبت به سال قبل بهتر است و این به این معنا نیست که تخلفی صورت نگرفته باشد اما اینجا از شما می‌خواهم که چنانچه مصداقی وجود داشت و پولی اخذ شده است آن را بگویید تا پیگیری کنیم و بنده نتیجه را عرض کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.