روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > استیضاح شهردار اهواز مطرح نبوده/ جوانگرایی در شهرداری چشم‌گیر است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

محمد رضا ایزدی در مورد انتصابات جدید شهردار منتخب اهواز، موسی شاعری گفت : اعضای شورا طبق قانون هیچ حقی در عزل و نصب شهرداری ندارند و فقط از بعد نظارتی شورا می توانند اثرگذار باشند؛ قطعاً انتخاب شهردار می‌تواند خط و مش و سیاستی را تعیین کند که اگر این انتخاب از سوی شورا درست باشد به طور حتم این سلامت به زیر مجموعه‌ سرایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه طرح استیصاح شهردار در دستور کار نبوده، اظهار داشت: اخیرا طرح استیضاح شهردار مطرح نبود بلکه طرح سوال از شهردار در دستور کار شورا و پاسخ به سوالات اعضای شورا بود که طبق قانون شهردار یا باید در صحن شورا حاضر می‌شد و به سوالات اعضا پاسخ می‌داد یا به صورت مکتوب پاسخ‌ خود را ارائه می‌کرد که پاسخ خود را ارائه داد.

ایزدی در باره جمعیت اهواز و مقدار اتوبوس مورد نیاز افزود: برای جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزاری اهواز باید یک هزار و ۲۵۰ اتوبوس داشته باشیم اما اکنون یکصدو ۷۰ اتوبوس برای این جمعیت داریم که نصف آن‌ها کولر ندارد، برای خرید هر اتوبوس مبلغ ۲ میلیارد تومان نیاز است که ۸۲.۵ درصد را باید دولت پرداخت کند که پرداخت نمی‌کند.

وی با انتقاد از عدم پرداخت حق آلایندگی اهواز عنوان کرد: سالانه باید حدود ۷۰۰ میلیارد تومان حق آلایندگی بگیریم، بیشترین مبلغی که شهرداری پیش از این شورا گرفته ۲۹ میلیارد تومان است اکنون این مبلغ  به ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیارد تومان رسیده که با ۷۰۰ میلیارد تومان خیلی فاصله دارد.

وی با تمجید از جوانگرایی شاعری اظهار کرد: یکی از کارهای خوبی که در شهرداری صورت گرفته اعتماد به جوانان بود که عمدتاً جوانان دلسوز و سالمی بودند که این مسئله در طول تاریخ شهرداری بی سابقه بود همچنین در شهرداری از یک سری فسادها جلوگیری شد.

ایزدی نسبت به محرومیت زدایی در شورای پنجم  گفت: در هیچ دوره‌ای از شوراها بحث محرومیت زدایی با این جدیت توسط اعضا دنبال نشد، منطقه مهدیس پس از ۲۷ سال که مردم آسفالتی در این منطقه ندیده بودند در این شورا آسفالت آن انجام شد.

وی با عنوان اینکه کارهای بزرگی در شهرداری انجام شده است اعلام کرد: کارهای بزرگی در شهرداری صورت گرفته، اکنون  ال ۵۰۰ پروژه تقاطع غیر هم سطح شهید کجباف حدود ۸۱ درصد پیشرفت دارد که تا بهمن‌ماه افتتاح می‌شود، پل زیرگذر زردشت با ۹۸ پیشرفت فیزیکی در حال آسفالت است، تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه توسط قرارگاه خاتم در مدت زمان کوتاهی که آغاز شده ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

در پایان ایزدی اظهار داشت: در حال حاضر فاز اول رینگ کمربندی پل ششم تا پل فولاد ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال پیگیری برای ایجاد روشنایی و نصب پایه‌های برق از طریق سازمان آب و برق هستیم با بهره برداری از این پروژه بار ترافیکی زیادی از شهر کم می‌شود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.