روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > اجرای ۲۳۴۵ مورد خدمات فنی و ویژه حفاری در نیمه نخست امسال
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نیایش – خوزستان- معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی از تحقق اجرای دو هزار و ۳۴۵ مورد خدمات تخصصی فنی و ویژه حفاری در نیمه نخست امسال از سوی این شرکت در مناطق خشکی و دریایی نفتخیز کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس مهران مکوندی یکشنبه  درباره عملکرد مجموعه‌ های خدمات فنی و ویژه شرکت توضیح داد: در این مدت در بخش عملیات ویژه  هفت هزار و ۷۶۶ متر حفاری افقی و جهت‌دار بر روی ۲۶ حلقه چاه‌های نفت و گاز و ۳۷۳ متر مغزه‌گیری از چاه‌ها در مراحل حفاری محقق گردید.

وی با بیان اینکه خدمات تخصصی فنی و ویژه حفاری در عملیات حفر چاه‌های نفت و گاز نقش محوری و تکمیل کننده فرآیند کار است، گفت: اجرای ۱۴۳مورد عملیات نمودارگیری درون چاهی، ۲۵۲ مورد نمودارگیری سطحی و ۱۴۹ عملیات تکمیل چاه در حوزه مدیریت خدمات ویژه صورت گرفته که در مجموع افزون بر ۵۴۴ عملیات تخصصی می شود.

مکوندی افزود: در حوزه مدیریت خدمات فنی از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه یک هزار و ۷۷۵  عملیات شامل ۳۷۸ مورد سیمان‌کاری، ۳۲ مورد عملیات اسید کاری  گسترده و ویژه،  ۷۲۸ مورد عملیات تزریق‌ پذیری،  ۱۱۵ مورد خدمات لوله مغزی سیار، ۱۹۳ عملیات آزمایش چاه با ساق مته و ۱۶ عملیات ویژه حفاری با هوا انجام شد.

وی اظهار کرد: ۲۴ عملیات حفاری ویژه به روش فروتعادلی،  ۲۰۷ عملیات لوله‌گذاری چاه، ۴۱ مورد نصب آویزه و  ۴۱ مورد آزمایش بهره‌دهی چاه از دیگر موارد خدمات فنی و مهندسی است که این شرکت در مدت پیش گفته در مراحل حفاری و تعمیر چاه‌‌های نفت و گاز به شرکت‌‌های متقاضی و کارفرمایی و پروژه‌های کلید در دست ارائه داده است.

مکوندی در همین ارتباط خاطرنشان کرد: این شرکت با امعان نظر به پروژه های حفاری ۲۸ مخزن ( طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت ) شرکت ملی حفاری به صورت فعال در حوزه عملیات و خدمات فنی مربوط (Drilling & Integrated Services) آماده ارائه خدمات تخصصی می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.