روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > سلامت > وزیر بهداشت: دولت زلزله‌زدگان کرمانشاه را تنها نگذاشته است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

وزیر بهداشت گفت: دولت به وظایف خود در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به‌خوبی عمل کرده و زلزله‌زدگان را تنها نگذاشته است.

 دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در بدو ورود به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: پس از زلزله ۷.۳ ریشتری سال گذشته در استان کرمانشاه، پروژه‌های متعددی از سوی وزارت بهداشت و خیرین در این مناطق آغاز شد که خوشبختانه عمده آن‌ها به پایان رسیده است.

وی افزود: امروز(۶ دی) و در جریان این سفر ۴۰ پروژه حوزه بهداشت و درمان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به بهره‌برداری می رسد که ۲۷ پروژه آن به همت خیرین و مابقی توسط وزارت بهداشت و مسئولان استانی احداث شده است.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: بیمارستان سرپل ذهاب که در زلزله سال گذشته آسیب جدی دیده بود، بازسازی شده و امروز افتتاح می شود همچنین کار مقاوم‌سازی و نوسازی بیمارستان قصرشیرین نیز به اتمام رسیده است و امروز افتتاح می شود.

وی افزود: دو پروژه مهم دیگر در حال انجام است. یکی بیمارستان مجهز سرپل ذهاب که توسط خیرین کاشان شروع شده است، امیدواریم تا یک سال دیگر تکمیل شود و دیگری  بیمارستان اسلام آبادغرب که توسط بانک‌ها در حال احداث است.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان اظهارکرد: پروژه‌های اجرا شده و در حال ساخت نشان می‌دهد دولت زلزله زدگان استان کرمانشاه را تنها نگذاشته است و به‌خوبی به وظایف خود در این مناطق عمل می کند.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بیمارستان شهدای سرپل ذهاب با اشاره به شدت آسیب‌دیدگی و تخریب این بیمارستان در زلزله سال گذشته کرمانشاه گفت: خوشبختانه امروز این بیمارستان به بهره برداری کامل رسید و در طول مدت مقاوم‌سازی و بهسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب، بیمارستان بانگر خدمات درمانی ارائه می‌داد.

وی افزود: سال‌ گذشته برای مقاوم‌سازی و تجهیز کامل بیمارستان شهدای سر پل ذهاب قول داده بودیم و خوشبختانه توانستیم به قول خود عمل کنیم. این بیمارستان با تجهیزات کامل و تخصص‌های مختلف‌ آماده ارائه خدمات درمانی و بهداشتی است.

همچنین استاندار کرمانشاه با اشاره به هشتمین سفر وزیر بهداشت در طی یکسال گذشته به استان کرمانشاه، گفت: خوشبختانه با مدیریت صحیح وزیر بهداشت، فضایی برای همکاری و کمک خیرین برای تجهیز و بهره برداری کامل از بیمارستان‌شهدای سر پل ذهاب به وجود آمد و علاوه بر کمک‌ خیرین، دولت با اعتبارات خوبی که برای این امر اختصاص داده بود توانستیم شاهد بهره برداری از بیمارستانی باشیم که نه تنها بازسازی و تجهیز شده بلکه مقاوم‌سازی هم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.