روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > اعدام پنج کارمند وزارت اقتصاد کره شمالی
سایز نوشته:
رنگ نوشته:
گروه بین الملل: بر اساس گزارش‌ها، کره شمالی پنج کارمند وزارت اقتصاد را پس از آنکه سیاست‌های رهبری این کشور را مورد انتقاد قرار دادند، اعدام کرده است.

گمان می‌رود که این مقام‌های حزب کمونیست کره شمالی ۳۰ ژوئن سال جاری میلادی و پس از آن به دست جوخه اعدام سپرده شدند که درباره سیاست‌های اقتصادی رژیم سخن گفتند.گفته می‌شود جزئیات گفتگوی آنها به روسایشان گفته شد، سپس آنها را به نشستی احضار کردند و آنها توسط پلیس مخفی دستگیر شدند.
این پنج مرد که در مهمانی شام حزب حضور داشتند به صورت علنی درباره اقتصاد “ایستا و راکد” در کره شمالی و ضرورت اصلاح صنعتی صحبت کرده بودند.
بر اساس گزارش دیلی ان.کی، این کارمندان درباره این مساله صحبت کردند که ضرورت دارد کره شمالی به دنبال همکاری مشترک خارجی برای غلبه بر تحریم‌های تجاری باشد. این روزنامه همچنین نوشت، به روسای وزارت اقتصاد به همراه کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی درباره این اظهارات گفته شد و سپس مقام‌ها تحقیقاتی را آغاز کردند. بعد از آن، این کارمندان به نشستی احضار، دستگیر و مجبور به اعتراف به تضعیف کشور شده و در نهایت اعدام شدند. همچنین خانواده‌های این افراد به یک اردوگاه سیاسی منتقل شده‌اند که محل اسکان مخالفان سیاسی در کره شمالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.