روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > بن عباس: شرکت‌های خدمات رسان موظف به نصب اعلام هشدار و ایمن کردن محیط هستند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در برخی پروژه‌ها شاهد هستیم خیابان حفاری می‌شود اما هیچ علامت هشداری نصب نشده که امکان سقوط افراد و بروز خسارات جانی و مالی به دنبال دارد، لذا تمام شرکت‌های خدمات رسان به استناد قانون موظف به نصب اعلام هشدار و ایمن کردن محیط هستند.
امید بن عباس در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران در اداره کل مدیریت بحران خوزستان افزود: در پروژه‌های آب و فاضلاب پیمانکار موظف است پس از پایان کار، حفاری انجام شده را ترمیم کند. وقتی در یک منطقه حفاری صورت می‌گیرد و نسبت به ترمیم حفاری و آسفالت اقدامی صورت نمی‌گیرد موجب ایجاد فشار روانی بین مردم می‌شود.
وی توضیح داد: هم اکنون با وجود اینکه تابستان است و بارندگی نداریم همچنان در برخی نقاط شهر اهواز شاهد پس زدگی فاضلاب هستیم، در نقاط مختلفی از شهر اهواز مانند پادادشهر، کمپلو، کیانشهر، علوی، عین دو و… امکانات شرکت‌های آب و فاضلاب برای رسیدگی به مشکل کفایت نمی‌کند.
بن‌عباس همچنین گفت: بسیاری از مردم وقتی با سامانه ۱۲۲ تماس می‌گیرند متاسفانه پاسخگویی وجود ندارد لذا شرکت‌ آب و فاضلاب باید برای زمان‌پاسخگویی سازوکاری ‌اندیشیده و بازه زمانی برای آن در نظر بگیرد.
وی افزود: ضرورت دارد از ظرفیت مجموعه شرکت‌های خوزستان در استفاده از تجهیزات و امکانات آنها، برای پیشگیری از آبگرفتگی پاییز استفاده شود.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: پروژه‌هایی که در قالب طرح ضربتی از طرف شهرداری و شرکت آب و فاضلاب در حال انجام هستند تا پایان مهر باید به سرانجام برسند.
وی گفت: یک مانور لایروبی از امروز شروع شده و مانور دیگری نیز از ۲۶ شهریور آغاز می‌شود که نتایج آنها اعلام می‌شود.
آبگرفتگی در آذر پارسال موجب خسارات زیادی به منازل مسکونی به ویژه در شهرهای اهواز، کارون و نیز آبادان، خرمشهر شد.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.