روزان | اخبار ایران و جهان > تیتر یک > دکتر ابول نژادیان: نباید خارج از ضوابط پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا اقدامی صورت گیرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا خوزستان در اداره کل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: شهرهای مسجدسلیمان و آغاجاری در وضعیت قرمز کرونا هستند، علت تداوم وضعیت قرمز در آغاجاری این است که این شهر جمعیت کمی دارد و حتی وجود یک بیمار بستری هم وضعیت آن را قرمز می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت شهرهای استان در تاریخ‌های مختلف تصریح کرد: در سی‌ام تیر سال جاری هیچ شهر سفیدی نداشتیم و هشت شهر زرد، هفت شهر نارنجی و ۱۲ شهر وضعیت قرمز داشتند، در هفتم مرداد سه شهر سفید، هفت شهر زرد، ۱۳ شهر نارنجی و چهار شهر قرمز، در ۱۲ مرداد هفت شهر سفید، هشت شهر زرد، ۲ شهر قرمز بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به روند صعود و نزول تعداد بیماران بستری کرونا در خوزستان گفت: تعداد بیماران بستری ناشی از کرونا در فروردین ماه جاری نسبت به ماه قبل ۱.۶ برابر افزایش، در اردیبهشت ماه جاری ۲ برابر افزایش و در خرداد ماه ۱.۷ برابر نسبت به ماه قبل از خود افزایش داشت.

سیرنزولی کرونا

فرهاد ابول‌نژادیان افزود: در تیر ماه جاری تعداد مبتلایان معادل خرداد ماه بود و از مرداد ماه تعداد بستری‌ها سیر نزولی آغاز شد.

ابول‌نژادیان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل مبتلایان بستری در استان ۲۳ نفر گزارش شده که از این تعداد ۱۱ بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور، پنج بیمار در محدوده دانشگاه علوم دزفول، چهار بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی آبادان، سه بیمار در محدوده دانشگاه علوم پزشکی بهبهان بودند و دانشگاه علوم پزشکی شوشتر هیچ بیمار بستری جدید در این مدت نداشت.

وی افزود: در مجموع کل مبتلایان ۲۶۰ نفر در بخش‌ عادی بیمارستان‌ها، ۱۳۵ مبتلا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۳۴ بیمار نیز در وضعیت اینتوبه(لوله‌گذاری داخل نای) به سر می‌برند.

نگرانی از رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در موکب های ماه محرم

ابول نژادیان ادامه داد: متاسفانه گزارش‌های میدانی حاکی از راه‌اندازی موکب‌هایی است که اقدام به پخش چای، قهوه و مواد غذایی می‌کنند، استفاده از ماسک در بین آن‌ها بسیار کم است و تجمع ایجاد می‌کنند لذا باید هر چه سریع‌تر به این مساله مداخله صورت گیرد.

ابول‌نژادیان بیان کرد: در حال حاضر دوربین‌های زیادی از بیگانگان و مخالفان شیعیان منتظرند تا اتفاقی رخ دهد و آن را به محرم ربط دهند و ار آن سوء استفاده کنند.

وی گفت: نباید اجازه داد خارج از ضوابط پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا اقدامی صورت گیرد، همانطور که میدانید حضرت آقا نیز اعلام‌کردند که مصوبات ستاد کرونا معیار عمل در محرم قرار گیرد.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.