روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > پیام سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز به مناسبت گرامیداشت روز پزشک
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان: به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز دکتر مهران احمدی بلوطکی سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز در پیامی به مناسبت روز پزشک از پزشکان خدوم عرصه بهداشت و درمان قددرانی کرد، در متن این پیام آمده است:

یکم شهریورماه سالروز ولادت شیخ الرئیس حسین بن عبدالله معروف به ابن سینا و روز پزشک بهانه ارزشمندی است که تلاش‌های ارزنده پزشکان این مرز و بوم مورد تقدیر و توجه قرار گیرد.

فرهنگ غنی ایران اسلامی افرادی را تربیت کرده است که فروغ علم و اندیشه شان در سپهر دانش بشری، راهگشا بوده است و همگان را به همراهی فراخوانده و در سایه سار ارزش های دینی و آموزه های توحیدی، علم را در خدمت انسانیت و رشد فضلیت های اخلاقی قرار داده اند.

در حالی روز پزشک امسال را گرامی میداریم که بسیاری از همکارانمان در مسیر دفاع از سلامت هموطنانمان جان خود را سپر قرار دادند و رخت از این جهان فانی بربستند، قدردان خدای عزو جل هستیم که براستی جهانی با نظمی هماهنگ آفریده است و چه بی مناسبت نیست که روز پزشک امسال همزمان با عزاداری سالار شهدا اباعبدالله الحسین است.

پزشکان سرزمینمان واژه کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا را به راستی به نمایش گذاشتند و واقعه کربلا را بار دیگر رقم زدند، زمانی که در وادی مبارزه با ویروس منحوس کرونا بی سلاح بودند اما میدان نبرد را ترک نکردند و یاران واقعی ماندند.

زمانی که پزشک پا به عرصه پرتکاپوی درمان میگذارد متعهد به عهدی دیرینه می شود ، از جان، مال و رفاه خود برای ادای عهدی که با خدای خود بسته، میگذرد و  و تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه را مسئولیت اساسی خود میداند و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نیست.

بدین وسیله به بهانه یکم شهریور زاد روز حکیم بوعلی سینا، بزرگ دانشمند و طبیب برجسته نامدار ایرانی جهان اسلام و روز پزشک، از پزشکان تلاشگر ایران اسلامی علی الخصوص پزشکان خدوم عرصه بهداشت و درمان قدردانی نموده و همچنین یاد و خاطره شهدا و رزمندگان جامعه پزشکی که با از خود گذشتگی و آراستگی در راه اعتلای سلامت به درجه رفیع شهادت نائل گردیدند را گرامی میداریم.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.