روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > کنکور سراسری با نظارت حداکثری کارکنان بهداشت برگزار می‌شود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان: دکتر مهران احمدی بلوطکی سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز به همراه کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط غرب و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه از محلهای برگزاری کنکور سراسری بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت غرب اهواز، احمدی هدف از این بازدید ها را نظارت بر اجرای صحیح پروتکلهای بهداشتی پیشگیری از بیماری کوید۱۹ عنوان کرد و افزود: تعداد ۱۰۰ نفر از همکاران ما به مدت ۴ روز برگزاری آزمون سراسری، در محلهای آزمون، قبل از برگزرای آزمون لغایت بعد از آزمون حضور مستمر دارند.
احمدی تصریح کرد: قبل از برگزاری آزمون، همکاران ما در بهداشت از محل برگزاری بازدید و چیدمان، تهویه و شرایط محیطی و انطباق آن با پروتکل های ابلاغی را بررسی میکنند.
وی افزود:‌ توصیه های لازم و نیروی انسانی کافی جهت اطلاع رسانی به خانواده ها و داوطلبین جهت عدم تراکم و احتمال سرایت ویروس قبل و حین ورود به مراکز برگزاری امتحان انجام میشود و همچنین در تمام حوزه ها ناظر واجد شرایط جهت نظارت بر اجرای دستورالعمل ها و رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک، تهویه مناسب، پیشگیری از آلودگی ناشی از زمان تغذیه داوطلبین و همچنین کنترل رفتار مراقبین و برگزار کنندگان و توزیع اوراق حضور فعال داشته، هرگونه عدم انطباق با موازین بهداشتی سریعاً تذکر داده میشود.
احمدی ضمن توصیه در خصوص اینکه در زمان خاتمه آزمون و خروج داوطلبین در خارج از حوزه امتحانی از هرگونه گردهمائی و تجمع جداً جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: باید آموزش کافی جهت داوطلبین و خانواده های آنها صورت گیرد تا از تا از حداقل آلودگی نیز پیشگیری شده و اطمینان حاصل شود.
سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز در پایان تصریح کرد: همچنین برنامه ریزی لازم جهت نظارت بر اجرای پروتکلهای بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید۱۹ جهت کنکور دکتری در روز نهم مردادماه و کنکور کارشناسی ارشد در روزهای ۱۶ و ۱۷ مردادماه انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.