روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > جای خالی جوانان در عرصه‌‌های اجرایی/ «روزان» از اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت‌ نیروی جوان در ساختارهای مدیریتی گزارش می‌دهد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

درست دو سال پیش نمایندگان دوره دهم مجلس، قانون «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» را تصویب کردند. در واقع، این تصمیم گرفته شد تا بار دیگر اهمیت جوان‌گرایی و بهره‌مندی از نیروهای جوان در مدیریت کشور، اعتماد به جوانان و سپردن امور اجرایی به آنان یادآوری شود؛ اینکه تاکنون چقدر این مقوله در بخش‌های مختلف، شکل عملی به خود گرفته را حالا باید نهادهای رسمی اعلام کنند اما وزیر کشور در تازه‌ترین سخنان خود اعلام کرده است: «جوان‌گرایی در دستورکار این وزارت‌خانه است.» این درحالی است که به گفته عبدالرضا رحمانی‌فضلی «کاهش سن مدیران در این نهاد درمجموع فقط دو تا سه سال میانگین سن مدیران رقم خورده است.»

۵۰درصد جمعیت کشور زیر ۳۰سال هستند. از سوی دیگر طبق اعلام مرکز آمار ایران سهم جمعیت جوان زیر ۳۰سال از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۴۰۵ به ۶/۱۹درصد کاهش می‌یابد. این آمار یعنی جای خالی حدود یک چهارم جمعیت کشور در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کاملا مشهود است. با این توضیح که همین جمعیت جوان اگر در معرض توانمندسازی تجربی و عملی قرار نگیرند قطعا در آینده با چالش‌هایی مواجه خواهند شد و نمی‌توانند از فرصت‌های موجود برای رشد و شکوفایی خلاقیت و استعدادهای درخشان خود استفاده کنند و جای آنها در عرصه‌های مدیریتی خالی خواهد ماند.

مهم اعتقاد داشتن یا نداشتن ما نیست

در این میان، موضوع دیگری که مطرح می‌شود اهمیت استفاده از ظرفیت‌های منابع طبیعی و انسانی توسط جوانان برای توسعه ایران است. موضوعی که از نظر وزیر کشور با تقویت سمن‌های جوانان در سطح ملی امکان‌پذیر است. به گفته او «در حال حاضر سه هزار تشکل جوانان در کشور فعال است که کار مهمی قلمداد می‌شود. ایران کشور جوانی است و ظرفیت‌های زیادی دارد که باید به نحو احسن مورد استفاده قرار گیرد. بی‌تردید باید به موضوع جوانان ایمان و اعتقاد داشته باشیم هرچند که اعتقاد داشتن یا نداشتن ما هیچ تاثیری در حرکت جبری حاکم شدن جوانان در سرنوشت کشور ندارد.»

تاکید رحمانی‌فضلی بر این است که «با ظرفیت و بستر فراوان در نحوه تعلیم و تربیت کشور باید بتوانیم جوانان را به افکار مترقی و اندیشه مبتنی بر عقلانیت مسلح کنیم تا به این ترتیب امیدوار باشیم در مسیر توسعه واقعی قرار بگیریم.»

متوسط سن فرمانداران بین ۴۰ تا ۴۲سال

به گفته او «در تعیین مدیران جوان در وزارت کشور دو مقوله را مدنظر قرار دادیم نخست آن که سن مدیران را کاهش دهیم به طوری که امروز متوسط سن فرمانداران ما ۴۰ تا ۴۲سال است و توانستیم در مجموع دو تا سه سال میانگین سن مدیران در وزارت کشور را کاهش دهیم. از سوی دیگر ۱۶معاون استاندار از بانوان انتخاب شدند. در واقع، جوان‌گرایی در دستورکار وزارت کشور است و استانداران باید حتما این موضوع را رعایت کنند.»

این سخنان درحالی است که اگر به میانگین سنی کابینه‌های مختلف از ابتدای انقلاب توجه شود حقایق قابل‌توجهی به دست خواهد آمد، به عنوان نمونه میانگین سنی کابینه در دولت پنجم اندکی بیش از ۴۰سال بوده است و در دولت ششم میانگین به ۴۴سال ارتقا یافت، ارتقای میانگین سنی پس از آن نیز ادامه داشت و در دولت هفتم به ۴۶سال رسید در دولت هشتم ۴۸سال، دولت نهم ۴۹سال و در دولت دهم میانگین سنی ۵۱سال بود. در دولت یازدهم و دوازدهم نیز میانگین سنی به مرز ۶۰سال رسید، میانگین ۶۰ سال یعنی استفاده از جوانان دیروز و بازنشستگان فعلی،‌ این درحالی است که یکی از مهم‌ترین وعده‌‌های انتخاباتی رییس‌جمهوری استفاده از ظرفیت جوان بود. البته در دو سه سال اخیر فشار بر رییس‌جمهوری از این حیث بیشتر شد هرچند که در نهایت تعداد معدودی جوان به کابینه دولت و زیرمجموعه‌های آن اضافه شدند.

شعارها چقدر ضمانت اجرایی داشته‌اند؟

درحالی وزیر کشور معتقد است: «جوانان باید مسیر خود را باز کنند و با طرح ایده‌ها و اندیشه‌های موثر و تشکل‌هایی که شکل می‌دهند و اعتباری که کسب می‌کنند نقش موثر خود را ایفا کنند.» که این پرسش مطرح می‌شود که این مسیر چگونه باز خواهد شد وقتی فرصتی برای آن چندان در ساختارهای دولتی تعریف نشده یا اگر هم شده ضمانت اجرایی نداشته است.

سوال بسیاری از کارشناسان حوزه جوان نیز همین است که اکنون چند مدیر دهه پنجاهی یا دهه شصتی داریم که توانسته‌اند در مسند وزیر قرار بگیرند؟

جوانان تسریع‌کننده حرکت در مسیر توسعه 

همه این‌ها درحالی است که مقام‌های ارشد کشور بارها به زبان به اهمیت جوان‌گرایی اشاره کرده‌اند. در تازه‌ترین سخنان وزیر ورزش و جوانان نیز به این موضوع پرداخته شده؛ اینکه این وزارت‌خانه نیز به‌دنبال تربیت مدیران جوان برای آینده کشور است چراکه باور دارند این نسل موتور محرکه توسعه هر جامعه هستند. به گفته مسعود سلطانی‌فر «اگر کشور دارای جوانان پویا باشد حرکت در مسیر توسعه با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت. در واقع، هر چه از جوانان در زمینه‌های اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی بیشتر استفاده کنیم در تقویت امنیت ملی نیز موفق‌تر خواهیم بود.»

وزیر کشور نیز این مقوله را از زاویه دیگری نگریسته و معتقد است: «امروزه جریان توسعه و تحول که در سطح جهانی با سرعت شگفت‌انگیزی پیش می‌رود برعهده جوانان است که باید درجهت توسعه کشور شناسایی و البته به شکل مناسبی جهت‌دهی شوند.»

با این همه بدیهی است که باید از سوی نهادهای تصمیم‌گیرنده فرصت حضور جوانان در عرصه‌های اجرایی فراهم شود تا آن‌ها بتوانند نبوغ و خلاقیت خود را نشان دهند در این صورت است که چرخ‌های صنعت و اقتصاد کشور با حضور این افراد سریع‌تر و موثرتر به گردش در خواهد آمد. در جوانی توانی است که باید در خدمت مدیریت کشور قرار گیرد، ضمن اینکه در کهنسالی تجربه و پختگی وجود دارد که آن نیز به کار تدبیر کشور می‌آید، چگونگی استفاده توامان از این دو می‌تواند رمز کلیدی موفقیت‌ در این فرآیند باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.