روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > طرح مجتمع فولاد روهینا در دزفول افتتاح می شود
  • سرپرست خوزستان
  • 1042 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان به نقل از روابط عمومی سازمان صمت: رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت: طرح بزرگ ومهم مجتمع فولاد روهینا جنوب با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن محصولات طویل و مفتول فولادی در شهرستان دزفول آماده بهره‌برداری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان: رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خوزستان گفت: طرح بزرگ ومهم مجتمع فولاد روهینا جنوب با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن محصولات طویل و مفتول فولادی در شهرستان دزفول آماده بهره‌برداری است.

امیرحسین نظری بیان کرد: در این مجتمع تولیدی عملیات نورد میلگرد، ریخته گری و نورد پیوسته انجام می شود که در بخش نورد میلگرد سالانه ۴۵۰ هزار تن و در بخش فولاد سازی، ریخته گری و نورد پیوسته سالانه ۴۵۰ هزار تن محصول فولادی تولید می شود.

وی گفت: شمش خروجی از ریخته گری بدون برش وکوره میانی وارد بخش نورد شده و به میلگرد تبدیل می شود، این تغذیه گرم و پیوسته در تمامی مراحل موجب صرفه جویی حداقل ۳۰ درصد در انرژی مصرفی کارخانجات می شود.

نظری ادامه داد: در این مجتمع تولیدی هیچگونه پساب تصفیه نشده، چه انسانی و چه صنعتی دفع نمی شود و پساب تصفیه شده برای درختکاری استفاده خواهد شد.

رییس سازمان صمت خوزستان بیان کرد: این طرح به طور مستقیم برای یکهزار نفر و به صورت غیر مستقیم برای پنج هزار نفر اشتغالزایی به همراه دارد وموجب رونق منطقه خواهد شد.

وی سرمایه گذاری ارزی این طرح را ۱۲۰ میلیون یورو به ارزش سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

نظری ادامه داد: این مجتمع مهم تولید محصولات فولادی پنجشنبه هفته جاری به صورت ویدیو کنفرانس توسط دکتر روحانی رییس جمهور و با حضورمعاون وزیرصمت در شهرستان دزفول افتتاح و وارد مدار تولید خواهد شد.

احداث مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ با هدف تولید میلگرد در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار واقع در استان خوزستان، شهرستان دزفول در فاصله ۷ کیلومتری جاده دزفول – شوشتر آغاز شد.

این مجتمع با برخورداری از یک واحد نورد ۵۰۰ هزار تنی میلگرد، به نام ریبار و یک واحد ذوب و نورد پیوسته ۴۵۰ هزار تنی، به نام میدا، ضمن تأمین بخشی از نیازهای کشور، این پتانسیل را دارد که یکی از صادرکنندگان محصولات فولادی نیز باشد.

برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.