روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > نیاز ماسک استان فراهم شده
  • سرپرست خوزستان
  • 755 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

عبدالرحمان ناصریان: با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مکان های تفریحی و تردد کمتر مردم در خیابان ها به دلیل گرما هوا  می‌توانم بگویم بیش از ۷۰ درصد نیاز ماسک در استان تامین شده است.

عبدالرحمان ناصریان: با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مکان های تفریحی و تردد کمتر مردم در خیابان ها به دلیل گرما هوا می‌توانم بگویم بیش از ۷۰ درصد نیاز ماسک در استان تامین شده است.

روزان به گزارش صمت خوزستان معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان با بیان اینکه توزیع ماسک های پزشکی اخیراً به وزارت صمت محول شده است؛ اظهار کرد: مجوز توزیع ماسک های سه لایه پزشکی استاندارد تولید شده توسط واحدهای صنفی و صنعتی تحت نظارت این سازمان صادر و بر اساس مصوبه اخیر وظیفه توزیع ماسک به وزارت صمت محول شده است.

وی افزود: واحدهای تولیدی ماسک های سه لایه پزشکی را با قیمت تمام شده ۱۲۰۰ تومان به همه داروخانه های استان عرضه می نمایند و داروخانه ها موظف هستند ماسک را با قیمت ۱۴۰۰ تومان به دست مردم برسانند.

ناصریان با اعلام اینکه روزانه ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار ماسک فقط از یک واحد تولیدی بین داروخانه‌ها عرضه می شود؛ گفت: لیست تمام داروخانه ها موجود و قابل انتشار می باشد.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان خاطرنشان کرد: ۳ تا ۴ واحد تولیدی ماسک پزشکی در حال حاضر در استان وجود دارد اما برخی واحدهای تولیدی نیز به دلیل اینکه در اوج مصرف ماسک هستیم به صورن موقت از واحد تولیدی دیگر به واحد تولید ماسک تبدیل شده‌اند.

وی به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی در خصوص استفاده مجدد از ماسک ها اشاره کرد و گفت: اعتماد مردم از فروشگاه ها و سوپرمارکت ها برای خرید ماسک از بین رفته و نسبت به داروخانه‌ها اطمینان بیشتری پیدا کرده اند لذا از داروخانه‌ها انتظار می رود از هرگونه گرانفروشی و کم فروشی با توجه به اینکه کمبودی در تولید ماسک نداریم جدا خودداری کنند.

ناصریان با تاکید بر وجدان صنفی فروشندگان ماسک های بهداشتی؛ ادامه داد: سازمان صمت در استان خوزستان مجوز پلمپ داروخانه‌ها را از شورای تامین استان اخذ کرده است. اما از آنجایی که داروخانه ها از دو بخش بهداشتی و دارویی نشکیل شده اند و به دلیل اینکه مردم در دسترسی به دارو با مشکل برنخورند تاکنون هیچ داوخانه ای را پلمپ نکرده است، لذا از همکارانمان در سازمان غذا و دارو انتظار بازرسی و نظارت بیشتری داریم.

ناصریان با اعلام اینکه به منظور کنترل بازار و رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی پیرامون بیماری کرونا بازرسی ها نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰ برابر شده است، تصریح کرد: این بازرسی ها مشترکا توسط سازمان صمت، اداره تعزیرات، سازمان غذا و دارو، اماکن و فرمانداری‌ها انجام می‌شوند.

وی هر فرد را یک بازرس خواند و تصریح کرد: مردم در برخورد با اصناف متخلف به بازرسان سازمان صمت کمک کنند و درصورت مشاهده تخلف با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند و با ارائه مستندات واحدصنفی متخلف را معرفی کنند تا با آن برخورد شود.

ناصریان اذعان کرد: سازمان صمت با ۵۰ نفر بازرس باید ۱۴۰ هزار واحد صنفی را کنترل کند که به خودی خود این کار غیرممکن است، اما این امکان را فراهم کرده است که افراد شکایات خود را به صورت حضوری در سازمان صمت در مرکز استان و ادارات شهرستان ها و همچنین با تماس با سامانه ۱۲۴ ثیت و از طریق کد رهگیری شکایات خود را پیگیری نمایند.

وی گفت: با توجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مکان های تفریحی و تردد کمتر مردم در خیابان ها به دلیل گرما هوا می‌توانم بگویم بیش از ۷۰ درصد نیاز ماسک در استان تامین شده است.

ناصریان در پایان اعلام کرد: از صدا و سیما درخواست کرده ایم محل توزیع کالاهای اساسی، ماسک و الکل را به صورت زیرنویس در اختیار مردم قرار دهد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.