روزان | اخبار ایران و جهان > تیتر یک > روحانی: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود/اجتماعات همچنان در سراسر کشور ممنوع است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار کرد: کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود؛ از سخنان حکیمانه و مجتهدانه ایشان تشکر می کنم.

وی اعلام کرد: دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام ماه محرم تا هفته آینده به همه دستگاه ابلاغ می شود. تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمان دسترسی به واکسن قابل قبول، همچنان به قوت خود باقی است و اجتماعات همچنان تا اطلاع ثانویه در سراسر کشور ممنوع است.

روحانی همچنین تاکید کرد: مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه لازم الاجرا است. امسال تولیت ها و صاحبان عزا در مساجد و محافل وظیفه تضمین سلامت همه عزاداران را نیز بر عهده دارند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: وزارت بهداشت باید در استخدام افرادی که در حوزه مبارزه با کرونا فعالیت کرده اند، اولویت قائل شود.

گزیده ای از سخنان روحانی به شرح زیر است:

– قدردانی از همه مردم به خاطر همراهی و همکاری با ستاد ملی مقابله با کرونا
-۱۰  استان کشور از شرایط سخت پیک بیماری عبور کرده اند اما چند استان همچنان درگیر هستند.
– با کسانی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند باید به عنوان متخلف برخورد کرد و جای تردید نیست.
– وزارتخانه های بهداشت و کشور نحوه برخورد با متخلفان را برای تصویب به ستاد ملی مقابله با کرونا بدهند.
– راهبرد مقابله با کرونا تغییر نکرده است؛ آموزش عمومی، رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، ممنوعیت اجتماعات، برخورد با متخلفان و تست و شناسایی مبتلایان بخشی از راهبرد ما است.
– با توجه به سرعت فوق العاده انتشار ویروس در برخی نقاط، به استان ها اختیار داده شده تا ستاد های استانی کرونا بتوانند دستورالعمل هایی سختگیرانه را اتخاد کنند.
– روند تقویت بخش سلامت باید همچنان ادامه یابد.
– ماه محرم برای همه ما مهم است و محرم ما حتما محرمی است که بوی عزاداری امام حسین به مشام همه خواهد رسید، باید فضا فضای حسینی شود اما مناسک عزاداری ممکن است با شرایط پیش متفاوت باشد. باید از ماسک استفاده کنیم، فاصله را مراعات کنیم و تجمع نداشته باشیم.
– امسال تولیت ها و صاحبان عزا در مساجد و محافل وظیفه تضمین سلامت همه عزاداران را نیز بر عهده دارند؛ عزاداران باید در سلامت به مجالس عزا بروند و در سلامت از آن خارج شوند و این وظیفه ای بر دوش همه جامعه مدنی دینی است.
 – دشمنان دین منتظرند بهانه پیدا کنند؛ همانطور که باید عاشورا را زنده نگه داریم باید اهداف و آرمان عاشورا را نیز که عدل، آزادی، حیات و سلامتی مردم، زنده نگه داریم.

این خبر تکمیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.