روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > منطقه حفاظت شده کوه گزیر ایذه دچار آتش‌سوزی شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان به گزارش از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، احمد امیری با اشاره به آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده کوه گزیر اظهار کرد: این آتش‌سوزی نزدیک به ساعت ۳ بامداد امروز به وقوع پیوست و با توجه به اهمیت مساله در این منطقه حفاظت شده محیط‌بانان این اداره به همراه چند نفر از اهالی بومی به محل اعزام شدند.

وی افزود: آتش‌سوزی در قله این کوه به وقوع پیوست و نیروهای اعزامی با وجود سختی مسیر و صعب‌العبور بودن آن خود را به صورت فوری به محل رساندند و پیش از حاد شدن مساله و گسترش شعله‌های آتش، در ابتدای صبح امروز آتش را کنترل و خاموش کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه تصریح کرد: شواهد موجود در بدنه برخی از درختان نشان می‌دهد که وقوع رعد و برق‌های شب گذشته و ارتفاعات شهرستان باعث و دلیل وقوع این آتش‌سوزی بوده است ولی با این وجود بررسی‌های بیشتر نیز صورت خواهد گرفت.

امیری با بیان اینکه نیروهای اعزامی همچنان در ارتفاعات این کوه و محل حادثه حضور دارند تا در صورت زبانه کشیدن دوباره آتش اقدام به خاموش کردن آن کنند گفت: هنوز میزان دقیق خسارت برآورد نشده است ولی در این حادثه بیش از ۱۰ اصله درخت دچار آتش‌سوزی شد و حجمی از مرتع نیز از بین رفت.

وی اضافه کرد: در این آتش‌سوزی به هیچ یک از گونه‌های جانوری تحت حفاظت آسیبی وارد نشد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.