روزان | اخبار ایران و جهان > تیتر یک > فرهاد ابول نژادیان: خوزستان در حال عبور از بیماری کرونا
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

به گزارش روزان  از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز فرهاد ابول نژادیان اعلام کرد: بر اساس داده‌های مربوط به بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان، از تاریخ ۶ تیرماه ۹۹ تاکنون (۲مرداد۹۹)، روند بستری بیماران پس ازهشت هفته افزایش، به طور محسوسی در استان خوزستان کاهش پیدا کرده است‌.

وی افزود: به نظر می‌رسد با اجرای مصوبات ستاد استانی کرونا، تلاش بی وقفه کادر بهداشت و درمان استان و اطلاع رسانی گسترده در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت اصحاب رسانه و شبکه‌های اجتماعی برای دعوت از مردم به استفاده از ماسک در هنگام خروج از منزل و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خوزستان که دیرتر از سایر استان‌ها وارد پیک‌ بیماری شده بود، از پیک ‌اول این بیماری عبور کرده است‌.

ابول نژادیان اضافه کرد: در پی کاهش بستری بیماران مبتلا به کرونا، تاکنون چندین بیمارستان میزبان بیماران کرونایی در خوزستان تخلیه شده‌اند.

وی گفت: امیدواریم طی روزهای آتی با همراهی بیشتر هم استانی‌های گرامی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی هرچه سریعتر روند بستری و ابتلا در تمام کشور و علی الخصوص خوزستان همچنان نزولی باشد و با ادامه رفتارهای بهداشتی شاهد پیک‌های بعدی نباشیم.

بر اساس این گزارش، لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر دوم مرداد ۱۳۹۹ گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که دو هزار و چهار نفر بستری شدند، با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسیده است.

به گفته وی، همانند روزهای گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین علوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و رییس مرکز بهداشت خوزستان سه شنبه شب گفته بود: بنابر آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از میان ۲۷ شهر خوزستان ۱۹ شهر این استان همچنان در وضعیت پرخطر و خیلی ‌پرخطر کرونا قرار دارند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.