روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > چند خبر از خوزستان
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

درپی مشکلات به‌وجود آمده از بارندگی‌های اخیر خوزستان:

همکاری مناطق نفتخیز جنوب با دستگاه‌های اجرایی

اهواز- مدیر‌عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از همکاری این شرکت با مدیریت بحران استانداری و دستگاه‌های اجرایی خوزستان در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی به مردم شریف اهواز در پی مشکلات بوجود آمده از بارندگی‌های اخیر خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی، مهندس احمد محمدی ضمن اینکه بارندگی‌های اخیر در کشور را نزول رحمت الهی خواند گفت: به‌دلیل ورود سامانه‌های عظیم بارشی و تداوم بارندگی که خوشبختانه به 46 میلیمتر هم رسید، مشکل آب‌گرفتگی معابر در حجم بسیار بالایی نیز بوجود آمد که باعث بروز مشکلات تردد برای مردم عزیز گردید.

وی افزود: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز به سرعت وارد عمل شد و با تامین تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با عملیات اجرایی شامل انواع پمپ‌های سبک و سنگین و ماشین آلات توانست خدمتی بزرگ را در رفع مشکل عبور و مرور به مردم برساند . مهندس محمدی با اشاره به بالا رفتن سطح آب پشت سد بهبهان، یادآور شد: توانستیم با تامین خودروهای سنگین، در مقاوم سازی سد خاکی بهبهان نیز مشارکت کرده و خوشبختانه مطمئن شدیم که سد هیچ گونه مشکلی نداشته و با انجام عملیات مقاوم سازی، ریسک فروریزش آن به صفر رسید.

 

رفع نواقص خط برق ۱۳۲ کیلوولت دهدشت – یاسوج

نواقص خط ۱۳۲ کیلو ولت دهدشت– یاسوج شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به طول تقریبی ۷۰ کیلومتر برطرف شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، مدیر امور بهره‌برداری ناحیه کهگیلویه و بویراحمد این شرکت، گفت: نواقص خط دهدشت- یاسوج شامل تهیه و نصب اسپیسر بین فازها و وزنه‌های تعادل ۱۵ و پنج کیلوگرمی برطرف شد.

صدراله عطاپور هزینه اجرایی این پروژه را هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اعلام کرد.

وی افزود: هدف از اصلاح این خط، افزایش پایداری و ضریب اطمینان شبکه فوق توزیع و کاهش قطعی‌های این شبکه در منطقه بوده است.

 

بازدید مدیر نظارت بر آب شهری از تاسیسات آبفا خوزستان

مدیر نظارت بر آب شهری شرکت مهندسی آبفا کشور در سفر به خوزستان از تاسیسات شماره 2 آب حیات بازدید نمود.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،‌، در این بازدید که معاون بهره‌برداری آبفا شهری خوزستان، مدیر تاسیسات آب حیات و تعدادی از کارشناسان آبفا روستایی نیز حضور داشتند، سیستم فیلتراسیون تاسیسات، ایستگاه پمپاژ انتقال آب به آبادان، ایستگاه پمپاژ آب به شهر دارخوین و روستاهای اطراف و همچنین دیزل ژنراتورها مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

طباطبایی درحاشیه این بازدید بر ضرورت انجام دوره‌ای فرایند PM و اصلاح و بازسازی سیستم فیلتراسیون در این تاسیسات تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه تاسیسات آب حیات در تامین بخشی از آب شرب کلان شهر اهواز و شهرهای کوت عبداله، شیرین شهر، رامین و روستاهای مسیر شوشتر تا آبادان خواستار ارائه طرح‌های پیشنهادی به‌منظور افزایش ظرفیت تولید و انتقال آب جهت تایید به آبفا کشور گردید.

 

مرحله نخست طرح خدمات‌رسانی”رحمه للعالمین” در علوم پزشکی اهواز

همزمان با هفته وحدت کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز اقدام به برگزاری اردوی جهادی در منطقه کوی علی آباد، از حواشی شهر اهواز کرد.

به گزارش مفدا اهواز،کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با هدف خدمات‌رسانی به مناطق محروم و حاشیه شهر، همزمان با هفته وحدت، جمعه دوم آذرماه۹۷، اقدام به برگزاری اردوی جهادی کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط این کانون دانشجویی، مقرر شد این برنامه در سه مرحله انجام شود که جمعه، دوم آذرماه مرحله نخست آن با حضور پنج پزشک و جمعی از کارشناسان و دانشجویان در رشته‌های مختلف برگزار شد.

خدمات ارائه شده در این اردو شامل، ویزیت عمومی، مشاوره فیزیوتراپی، سنجش بینایی و … بود.

در دومین مرحله از طرح خدمات‌رسانی که مقرر است نهم آذرماه سالجاری در این منطقه برگزار شود، خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه خواهد شد و موراد غربال شده در گام نخست در مرحله دوم، خدمات تخصصی و فوق تخصصی دریافت خواهند کرد.

مرحله سوم این طرح خدمات رسانی نیز شامل پیگیری روند درمان بیماران نیازمند در مراکز درمانی اهواز توسط جهادگران است.

 

بازدید مدیر مخابرات گلستان از دوازدهمین جشنواره اقوام ایران

مهندس غلامعلی شهمرادی مدیر مخابرات منطقه گلستان از دوازدهمین جشنواره اقوام ایران زمین بازدید نمود. وی ضمن دیدار از غرفه‌های مختلف با حضور در غرفه مخابرات منطقه گلستان از تلاشهای انجام شده در توسعه ارتباطات استان تقدیر نمود.گفتنی است مدیر مخابرات منطقه گلستان ضمن گفتگو با بازدیدکنندگان از غرفه مخابرات از نزدیک به سوالات و مشکلات آنان پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.