روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > بی آبی در شرایط کرونا/ اعتراض مردم مسجدسلیمان به دو ماه کم آبی/ برای استفاده از آب هر روز دعوا داریم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان: شهرستان مسسجدسلیمان  که به دلیل اکتشاف نفت، به عنوان اولین شهر صنعتی خاورمیانه معروف است و شهرهای  لالی، اندیکا، گلگیر از جمله شهرهای تابعه آن محسوب می شود، ساکنانش بیش از دو ماه در بی آبی به سر می برند.

یک شهروند مسجدسلیمانی در گفت و گو با روزان گفت: تاسف بار است شهری که دو سد بزرگ را در کنار خود دارد در بسیاری از محلاتش با تانکر آبرسانی می شود و یا به صورت ساعتی و محدود آب داریم.

بیداروند که در منطقه هشت بنگله مسجدسلیمان ساکن است، ادامه داد: تاسف بار است دو ماه این وضع بی آبی و کم آبی را داریم، چندین بار هم به اداره آب شهرستان مراجعه کردم و در جریان این شرایط هستند اما هیچ اقدامی در راستای حل مشکل انجام نداده اند. گرمای هوا طاقت فرساست و مردم برای رفع گرما به آب پناه می برند، مسئولان استان به داد مردم این شهر برسند.

او که به شدت از وضع موجود شاکی است، در ادامه با تاکید بر این که مسئولان صدای ما را نمی شنوند، تصریح کرد: خانواده ها بر سر استفاده از آب  با هم دعوا می کنند و به جان هم افتاده اند؛ چرا هیچکسی صدای ما را نمی شنود؟ قرار است تا کی در این شرایط باشیم؟ دلیل این بی آبی و کم آبی چیست؟

این شهروند با بیان اینکه این حرف ها، حرف بسیاری از ساکنین مناطق مختلف شهر است، افزود: مردم راه ارتباطی با رسانه را نداشتند و نمی دانستند چگونه صدای خود را به مسئولان برسانند، تا این که در یک گروه واتس آپی توانستم با این رسانه ارتباط برقرار کنم. از شما می خواهیم که صدای ما را به گوش مسئولان استان برسانید.

به گزارش روزان، حال که گرمترین روزهای سال را می گذرانیم و ویروس کرونا هم در بیشتر شهرهای استان جولان می دهد و همچنان خوزستان جزو استان های قرمز کشور است، با توجه به این که این شهر، دو سد بزرگ شهید عباسپور و سد مسجدسلیمان را در کنار خود دارد، شایسته نیست که مردمش در بی آبی یا کم آبی یا قطعی مکرر آب به سر ببرند.حداقل به دلیل شرایط حساس کرونایی، می طلبد مسئولان استان خوزستان در این خصوص اقدام عاجلی داشته باشند.

این شهروند با ارسال عکس های زیر، نوع آبرسانی به منازل را به تصویر کشید.

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.