روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اقتصادی > مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان:سیستم قضایی پرونده قاچاق ۳۶هزار کولر درخوزستان را تعیین تکلیف کند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیرکل هماهنگی اقتصادی استانداری خوزستان گفت: سیستم قضایی با توجه به افزایش بالای تقاضا برای کولر در استان و نیاز مبرم به عرضه آن در بازار برای تامین نیاز مردم، نسبت به تعیین تکلیف نهایی پرونده قاچاق ۳۶ هزار کولر در استان، ورود کند.

ارسلان شهنی بیان کرد: قیمت کولر در خوزستان به دلایل مختلف افزایش بی‌سابقه‌ای یافته است این در حالی است که مردم استان با توجه به گرمای شدید هوا برای گذران زندگی به این کالا بسیار نیاز دارند.

وی گفت: از سال ۹۷ بالغ بر۷۰ هزار کولرگازی به ظن قاچاق از یک وارد کننده ضبط شد که نصف این تعداد کولر مشمول بحث قاچاق نشد و آزاد شدند و ۳۶ هزار کولر دیگر به جرم قاچاق طبق حکم تعزیرات ضبط شدند.

شهنی بیان کرد:اجرای رای این پرونده ( مبنی بر عرضه این کولرها در بازار) در حال حاضر متوقف شده، این در حالی است که باید تاکنون در بازار عرضه می‌شدند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: از سیستم قضایی تقاضا داریم که هرچه زودتر این پرونده را پیگیری کنند که اگر مشخص شود قاچاق نیستند توسط سرمایه‌گذار وارد بازار شوند و یا در صورت تایید قاچاق بودن آنها، توسط دولت به بازار عرضه شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان نیز چند روز گذشته درنشست خبری اعلام کرده بود که رسیدگی به پرونده این کولرها همچنان ادامه دارد و با دستور قوه قضاییه اجرای رای متوقف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.