روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > نیازهای صنعت نفت بدون سانسور به سازندگان داخلی ارائه شود
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد:
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

 اهواز- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تاکید بر اینکه مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند، گفت: کالاهای مورد نیاز صنعت نفت باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه‌ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در نمایشگاه‌ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

به گزارش روزان‌، احمد محمدی یکم آذرماه در آیین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان، اظهار کرد: همزمانی این نمایشگاه با سال حمایت از کالای ایرانی وظیفه خانواده صنعت نفت را سنگین‌تر می‌‌کند تا بتوانیم به خوداتکایی دست پیدا کنیم و نگاه به بیرون را به نگاه داخلی تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه نا جوانمردانه‌ترین  تحریم‌ها برای ملت ایران در نظر گرفته شده است، افزود: چنین       نمایشگاه‌هایی در مسیر خوداتکایی هستند و می‌توانیم با همکاری در شرایط تحریم‌های ظالمانه از این شرایط خارج شویم.

محمدی عنوان کرد: در 9 سالی که از آغاز نمایشگاه نفت و حفاری می‌گذرد، به همت سازندگان و مدیران داخلی بالغ بر 10 هزار قطعه صنعت نفت و حفاری در حوزه‌های مختلف بومی‌سازی شده است و این کار تنها با نگاه به داخل انجام شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: اگر تاکنون به‌صورت صددرصدی در صنعت نفت به خود‌کفایی نرسیده‌‌ایم، بخشی از مدیران میانی مقصر بوده‌اند زیرا نیازهای این صنعت را به‌صورت کامل ارائه نکرده‌اند. در غیر این صورت باید تاکنون در صنعت نفت به خودکفایی کامل دست پیدا می‌کردیم.

وی ادامه داد: مدیران صنعت نفت باید صنایع مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی ارائه دهند تا آنها بدانند در چه حوزه هایی نیاز وجود دارد و نسبت به ساخت کالا و تجهیزات مورد نیاز صنایع نفتی اقدام کنند.

محمدی بیان کرد: این کالاهای مورد نیاز باید بدون سانسور در اختیار دانشجویان، دانشگاه‌ها و سازندگان قرار داده شود تا این بخشها فعال شوند و در این نمایشگاه‌ها تولیدات پایلوت خود را ارائه دهند و در نهایت شاهد اجرای آنها در مقیاس واقعی باشیم.

 

وی افزود: اگر بخواهیم بخشی از نیازها را مخفی کنیم و به بخش خصوصی و سازندگان ارائه ندهیم، قطعا     نمی‌توانیم به اهداف مورد نظر در حوزه خودکفایی در صنعت نفت دست پیدا کنیم.

محمدی ادامه داد: باید ظرفیت راکد کشورها و استانهایی که مرز مشترک جغرافیایی با آنها داریم به خدمت گرفته شود تا بتوانیم در آن سرزمینها نیز فعالیت کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.