روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > جاذبه ای زیبا و ستودنی به نام پارک کوهساران
  • سرپرست خوزستان
  • 291 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان ـ منصور محرابی فرد: ما پارک های زیبایی داریم، بسیار زیبا، اما پارک کوهساران، چیز دیگر است زیبایی خاص و جلوه های بصری که از دیدنش سیر نمی شوی. کاش یک بار هم شده آنکه این نوشته را می خواند برود و ببیند.

پارک کوهساران، بر خلاف سطح شهر اهواز در دل کوه بنا شده است، جلوه ای کوهستانی دارد، اما با ظرافت کار روی آن شده است، خصوصا این سال ها دقت بسیاری بر زیبایی آن شده است، حیف است مورد استفاده قرار نگیرد و این زیبایی بکر و تنها بماند.

منطقه ای است که می توانیم بر روی نیمکتی بنشینیم از  زاویه های مختلف، آنان که شاعرند شاعرانه بنگرند و آنان که نقاش، نقاشی کنند و آنان که عکاس هستند تصویربرداری.

سنگفرش هایی که سبزه از دلشان روییده است، راهروزهایی رویایی، با رنگ آمیزی زیبای چراغ ها، که از سطح زمین به سمت بالا می رود و از سوی دیگر پلکان سنگی که در میانه اش آبی گوارا روان است می تواند خاطره ی شیرینی برای کودکان در ذهنشان باشد. آلاجیق های زیبایی برای نشستن و اندکی از غم زمانه برون رفتن.

و کاش محیط هایی اینچنین هم برای منظرگاه این منطقه آماده شود البته هست، اما بیشتر شود، مردم به راحتی می توانند در این منطقه تفرج کنند، در میان درختانش و گل های پر رنگ و نقشش.

پارک کوهساران بجز منظری عالی و زیبا و بکر، که در قسمت کوهستانی اهواز بنا شده، و از سطح زمین تا قله پیش می رود، بجز اینکه پارکی به غایت زیباست، در انتهای قله قبور باستانی اهواز نیز موجود است که جاذبه فرهنگی و طبیعی خاص به این منطقه می‌دهد.

این منطقه می تواند، محلی بزرگ برای شب هایی باشد که مردم از خانه به سوی پارک ها می شتابند و در کنار همه ی اینها می تواند موجبات اشتغال برای بسیاری جوانان را هم فراهم کند.

تفرجی در میان گل ها و درختان در شیب و نشیب تند کوهستانی در حالی که صدای آبشارها و آبی که از چکاد قله به مغاک زمین می رود، و حس رطوبت گل ها بر صورت، دمی فراموشی این جهان سخت، و رها شدن در لذت معنوی این جهان.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.