روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > چرا خاک کارون را می‌دزدند؟
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه برداشت خاک از حاشیه و ساحل رودخانه کارون، کاملا غیر قانونی است، گفت: هیچ مجوزی برای برداشت خاک از حاشیه رودخانه کارون صادر نخواهیم کرد.

سید ابراهیم حسینی  در خصوص برداشت غیر مجاز و سرقت خاک حاشیه رودخانه کارون اظهار کرد: متاسفانه گاهی شاهد آن هستیم که برخی برای فضای سبز، کوره‌های آجرپزی و یا به بهانه ایجاد سیل‌بند نسبت به برداشت غیر مجاز خاک رودخانه کارون اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه برداشت غیر اصولی خاک ساحل کارون باعث برهم زدن منظره و نمای رودخانه می‌شود، افزود: تخلفاتی در بحث برداشت غیرمجاز خاک از حاشیه و ساحل رودخانه صورت می‌گیرد که در این زمینه اخطار می‌دهیم و با متخلفان از طریق مراجع قضایی برخورد می‌کنیم.

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: فقط برای برداشت خاک از حوضچه‌های دستگاه‌های لایروب، مجوز برداشت از سوی سازمان آب و برق خوزستان صادر می‌شود، هرچند این برداشت‌های با مجوز نیز باید با هماهنگی سازمان صمت استان انجام بگیرد.

حسینی ادامه داد: صدور این مجوزهای برداشت برای آن است که در بخش‌هایی که شاهد دپوی خاک ناشی از عملیات دستگاه‌های لایروب هستیم بتوانیم خاک را به سرعت تخلیه و شرایط را برای ادامه کار لایروبی فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ مجوزی برای برداشت خاک از حاشیه رودخانه کارون صادر نخواهیم کرد، گفت: گاها برای دیواره‌سازی ساحل رودخانه کارون و همچنین نما و زیبایی رودخانه به این خاک ساحلی نیاز است و مجوزی برای برداشت خاک از حاشیه کارون صادر نخواهیم کرد.

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اینکه در حال حاضر اگر برداشت خاک از حاشیه و ساحل رودخانه کارون انجام می‌شود کاملا غیرقانونی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه افرادی که به برداشت خاک به صورت غیرقانونی اقدام می‌کنند، کاملا غیراصولی این کار را انجام می‌دهند و این مساله حاشیه رودخانه را دچار مشکل می‌کند.

به گزارش ایسنا، روز گذشته ۲۷ اسفندماه حجت‌الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس‌کل دادگستری خوزستان از بازداشت چهار نفر از متخلفان تخریب و برداشت غیرمجاز خاک از بستر و حریم رودخانه کارون خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.